آلوپسی چیست و چرا زالودرمانی؟

مقدمه

آلوپسی یا طاسی یک بیماری بسیار شایع است که منجر به ریزش مو می­شود که ریزش مو ممکن است در قسمت های مختلف بدن رخ دهد؛ اما شایع ترین ناحیه، پوست سر است.  ماساژ درمانی به طور کلی مردان بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند اما زنان نیز ممکن است دچار این عارضه شوند که اغلب باعث شرمساری آنها می شود.

آلوپسی چیست و چرا زالودرمانی؟
آلوپسی چیست و چرا زالودرمانی؟

علل آلوپسی چیست؟

        آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • علل آلوپسی چیست؟
  • علائم و نشانه‌های طاسی چیست؟
  • زالودرمانی چگونه آلوپسی را برطرف می‌کند؟

افرادی که والدین آنها از این بیماری رنج می برند احتمالاً در آینده خود نیز دچار آلوپسی خواهند شد. همچنین گفته شده است که بیماری­های خود ایمنی می‌­تواند باعث طاسی شود.این مسئله زمانی رخ می­‌دهد که  فولیکول های مو توسط بدن مورد حمله قرار می­‌گیرند و باعث توقف رشد می­‌شوند. بدن سیگنال‌هایی را برای لنفوسیت‌های سلول T می‌­فرستد تا خود را به فولیکول های مو وصل کنند که باعث التهاب در محل و در نتیجه مانع رشد موها می­‌شوند.

یکی دیگر از دلایل بسیار شایع آلوپسی، حجامت عفونت قارچی پوست سر یا شوره سر است. شوره منجر به ضعیف شدن فولیکول های مو و در نتیجه ریزش مو می­‌شود. همچنین مشخص شده است که استرس نیز باعث ریزش مو می‌­شود

علائم و نشانه های طاسی چیست؟

از بارزترین علائم اولیه بیماری آلوپسی، نازک شدن لک­ ها در پوست سر یا سایر نواحی بدن است که امکان رشد مو وجود دارد. این فرایند اغلب با احساس سوزن سوزن شدن همراه است. یکی دیگر از علائم طاسی، معضلی است که معمولاً به عنوان “ویژگی علامت تعجب” تار های مو شناخته می­‌شود. به عبارت دیگر، آن دسته از تارهای مو که به وضوح باریک­‌تر هستند به پایه نزدیک­‌تر هستند.

آلوپسی و راه های درمان آن

زالو درمانی، چگونه می‌تواند به افراد مبتلا آلوپسی کمک کند؟

زالو درمانی باعث افزایش گردش خون می‌­شود. بنابراین هنگامی که این نوع درمان بر قسمت­هایی از پوست که موها نازک یا به طور کلی طاس شده­‌اند، اعمال می­‌شود، افزایش گردش خون در این مناطق به تجمع و تحویل مواد مغذی به مو­ها کمک می­کند. این مواد مغذی باعث تقویت فولیکول­های مو شده و در نتیجه به تقویت رشد مو کمک می­‌کند.

افرادی که از طاسی ناشی از عفونت های قارچی یا شوره سر رنج می برند نیز می­توانند از زالو سود ببرند. چرا که ماده آنتی باکتریال موجود در بزاق زالو  به مبارزه با عفونت­های قارچی کمک می­کند.

منبع: leeches.uk.com

ویزیت آنلاین دکتر سریتا کرونا و درمان

برای استفاده از خدمات ویزیت آنلاین دکتر سریتا

می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌های  7-88207836-021 و یا 0054944-0910 تماس بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تماس با ما

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید