خدمات دکتر سریتا

شمع گوش

شمع گوش طب سنتی

شمع گوش طب سنتی یک روش درمانی است که با استفاده از شمعی روشن و توخالی، گوش را از سم‌ها، جرم و... پاک می‌کنند. این روش به‌طور گسترده‌ در سراسر آسیا، اروپا و آمریکای شمالی استفاده شده است، اما هنوز هم متخصصان بر سر به‌کارگیری این روش با هم اختلاف دارند. در سمتی که خارج از گوش است متخصص طب ایرانی شمع را روشن می‌کند که باعث می‌شود جرم موجود در گوش با عمل مکش از گوش خارج شود و سلامت گوش بهبود پیدا کند.

شواهد تاریخی نشان می‌دهد که این روش درمانی در زمان‌های دور وجود داشته و مردم آن را یک عمل مهم فرهنگی، مراقبتی و درمانی می‌دانستند. در واقع در سالیان دور قبل از به وجود آمدن روش‌های درمانی مدرن و داروهای شیمیایی مردم از شمع گوش برای سم زدایی گوش و درمان دردهای مزمن استفاده می‌کردند. متخصصان طب سنتی معتقدند که با شمع گوش و خارج شدن جرم و سم موجود در آن سردردهای مزمن، دردهای سینوس و وزوز گوش برطرف می‌شود.

البته نوع شمع انتخابی متخصص طب سنتی برای شمع گوش مهم است. شمع انتخاب شده باید دارای رایحه‌ای مناسب و آرامش بخش باشد نباید در حین سوختن رایحه‌ای بدبو و سمی ایجاد کند و سردرد فرد را تشدید کند. بهترین انتخاب برای شمع گوش با موم عسل است که پایه گیاهی داشته و مزایای زیادی برای سلامتی و بهداشت ناحیه گوش دارد. در ساخت این شمع به هیچ وجه از پارافین و ترکیبات شیمیایی استفاده شود و پایه موم آن گیاهی باشد.

در کلینیک دکتر سریتا این درمان به صورت کاملاً ایمن و بهداشتی انجام می‌شود. بهترین متخصصان این روش درمانی برای این کار آموزش دیده‌اند و در کلینیک حضور دارند تا بهترین خدمات بهداشتی و مناسب را ارائه دهند.

مقالات مرتبط با شمع گوش

شمع گوش

فرم درخواست مشاوره رایگان

فرم زیر را پر کنید تا ما در ساعات کاری با شما تماس بگیریم

قسمت دیدگاه بسته شده است.