خدمات دکتر سریتا

زنان، زایمان و نازایی

جراحی محدود زنان توسط متخصص زنان، زایمان و نازایی در مراکزی انجام می‌شود که بیمار پس از انجام جراحی حداکثر ظرف چند ساعت قادر به ترک آن باشد. جراحی‌های محدود زنان شامل: لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی ،نواشور ،سیستوسل و رکتوسل DC و ... است.

هدف از تاسيس مراکز جراحی محدود زنان ممانعت از تحميل هزينه سنگين به بيمار و حذف حتي المقدور مخارج و مشکلات ناشي از هتلينگ و ترخيص هر چه سريعتر بيمار است. برای تاسيس مراکز جراحی محدود لازم است که ابتدا موافقت اصولي طبق ضوابط و مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي کسب و پس از ارايه تائيديه اقدام به ساخت نموده و در پايان کار نيز با ارايه تاييدیه ساختماني اقدام به کسب مجوز بهره برداري نمايند و پس از طي اين مرحله قانوني مرکز مجاز به فعاليت خواهد بود.

انواع جراحی محدود زنان

انواع جراحی محدود زنان شامل:

جراحی دهانه رحم

هدف از این روش از بین بردن هر سلول غیرطبیعی دهانه رحم است که تغییراتی را نشان می‌دهد که ممکن است منجر به سرطان شود، سلولهای پیش سرطانی نامیده می‌شود.

کولپوسکوپی

کولپوسکوپی ابزاری برای تشخیص غیر جراحی است که با کولپوسکوپ انجام می‌شود. این مورد برای معاینه بیشتر دهانه رحم، واژن و ولو در صورت ابتلا به آزمایش پاپ اسمیر غیرطبیعی در فرد استفاده می‌شود.

اتساع و کورتاژ (D&C)

اتساع و کورتاژ (D&C) یکی از متداول‌ترین انواع جراحی محدود زنان است

در طی این روش، پزشک با مکش یا کورت تیز (وسیله جراحی) پوشش رحم شما را برمی‌دارد.

این روش روشی برای تشخیص شرایط رحم از جمله سرطان رحم یا پولیپ‌های رحم و بیماری پیش سرطانی هیپرپلازی آندومتر است .زشک و متخصص زنان، زایمان و نازایی شما همچنین ممکن است آن را برای از بین بردن تومورهای فیبروئید رحم، بارداری مولار یا جفتی که پس از آن در رحم باقی می ماند، توصیه کند. زایمانی که باعث خونریزی بیش از حد شده است.

هیستروسکوپی

یک روش غیر جراحی برای تشخیص یا درمان مشکلات رحمی برای متخصص زنان شما فراهم می‌کند. این موارد شامل از بین بردن چسبندگی، مکان یابی دستگاه داخل رحمی یا تعیین علت سقط مکرر است.

در طی این روش، متخصص زنان از یک هیستروسکوپ استفاده می‌کند، این یک ابزار نازک، سبک و شبیه تلسکوپ است که از طریق واژن به رحم شما وارد می‌شود.

روش LEEP

هنگامی که پاپ اسمیر نشان می‌دهد، سلول‌های غیرطبیعی در سطح دهانه رحم وجود دارد، یک متخصص زنان ممکن است از روش برش الکترو جراحی حلقه (LEEP) استفاده کند. در طی مراحل، ارائه دهنده از یک حلقه سیم نازک با بار الکتریکی برای برش بافت غیر طبیعی استفاده می‌کند.

لاپاراسکوپی لگن

لاپاراسکوپی نوعی عمل جراحی است که معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

لاپاراسکوپی معمولی لگن شامل یک برش کوچک (1/2 تا 3/4 اینچ) در ناف شکم یا پایین شکم است. سپس دی اکسید کربن به داخل شکم شما پمپ می‌شود تا به جراح کمک کند اعضای شما را راحت‌تر ببیند. بسته به شرایط شما، او همچنین ممکن است از نمونه‌های بافتی استفاده کند، بافت اسکار را از بین ببرد، رحم شما را ترمیم کند یا تخمدان‌های شما را بردارد.

مقالات مرتبط با زنان زایمان و نازایی

جراحی محدود زنان

فرم درخواست مشاوره رایگان

فرم زیر را پر کنید تا ما در ساعات کاری با شما تماس بگیریم

قسمت دیدگاه بسته شده است.