حجامت و تاثیر آن بر آکنه

حجامت آکنه ؛ پاکسازی سریع صورت با طب سنتی!

حجامت آکنه و جوش؛ قسمت دوم

حجامت، يکي از موثر‌ترين و کاربردي‌ترين شيوه‌هاي درماني براي حفظ سلامت و زیبایی پوست است. این روش از زمان قديم تاکنون مورد توجه اکثر پزشکان، بوده است. و به طور موثری در درمان آکنه و جوش کاربرد دارد.

با این‌حال، مهم است که حجامت حتما زیرنظر پزشک متخصصو با در نظرگرفتن فاکتورهایی مثل سن، جنسيت و علل بيماري مراجعه کننده، انجام شود.

ماساژ درمانی نیز از روش هایی است که توسط متخصصین طب سنتی جهت بهبود گردش خون و عملکرد کلی پبشنهاد می‌شود. 
در ادامه اطلاعات بیشتری درباره فوايد حجامت آکنه و جوش، در اختیارتان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

حجامت آکنه و گوش

چرا افراد جوش و آکنه می‌زنند؟

برون‌ريزي برخي فعاليت داخل بدن و دستگاه دفاعي بدن، دلیل اصلی ایجاد جوش و آکنه است. این برون‌ریزی، خود را  از طريق جوش زدن نشان مي‌دهد و با خروج عفونت‌ها از طریق حجامت، التیام می‌یابد.
علاوه بر این، اختلالات هورموني و وراثتي در بروز آکنه،و بي‌تأثیر نيست. همچنين تغذيه نادرست و رسيدن به سن بلوغ در زنان و مردان، نقش اساسي دارد. تشخیص نوع درمان دکتر طب سنتی می تواند در درمان جوش موثر وافع شود. 
براي رفع اين مشکل راه‌هاي مختلف و متد‌هاي زيادي وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها معايب خاص خود را دارد که بعد از گذشت مدت زمان کم، عوارض خود را نشان مي‌دهند. يکي از بهترين روش‌ها که از زمان‌هاي بسيار دور رايج است، روش حجامت و حجامت آکنه و جوش مي‌باشد که از مزایای ويژه اي برخوردار است.

منظور از حجامت آکنه چيست؟

حجامت آکنه، يک روش قديمي و سنتي است که از  شرق آسيا شروع شده و به قسمت‌هاي ديگر جهان راه یافته است. حجامت جوش در طب سنتي، به چندين روش انجام مي‌شود. از جمله کاربردي‌ترين روش‌های آن، استفاده از فنجان‌هاي مکنده است. ناگفته نماند که این روش نياز به تحمل و صبر بيشتري دارد.
از حجامت مي‌توان برای پیشگیری از برخی بيماري‌ها و تقویت سیستم ایمنی بدن نیز، استفاده کرد. در نظر داشته باشید حجامت براي سينوزيت و برونشيت نيز بسيار مؤثر است و در هنگام تب و درد بدن نیز، کاربرد دارد. در واقع، حجامت آکنه فقط قسمتي از کاربردهای حجامت است. در‌واقع حجامت مي‌تواند براي درد و تب، سرماخوردگي، استرس، کمبود آهن و آرتروز و انواع بيماري‌هاي پوستي موثر و مفيد باشد.

حجامت آکنه و جوش صورت

حجامت به چه صورتي انجام مي‌شود؟

همانطور که براي استفاده از يک کالا و ابزار به یک‌سری لوازم نيازمنديد، در حجامت و حجامت آکنه و جوش نیز به فنجان‌های مکنده نيازمند دارید.با انجام دادن يک خلا در درون فنجان مکنده، پوست داخل فنجان بالا کشیده می‌شود. سپس با گردش خون وضعيت را برای شما آسان‌تر مي‌کند و گردش خون در بافت را افزايش می‌یابد. گرماي خشک و مضر کم کم از بدن خارج شده و جاي خود را به اکسيژن و مواد مفيد می‌دهد. این کار باعث می‌شود تا پوست بهتر از قبل عمليات خود را انجام دهد و بهبود يابد.

تکنيک‌هاي حجامت

تکنيک‌هاي بسياري براي حجامت يا حجامت جوش وجود دارد که به برخی از مهم‌ترين شيوه‌های آن خواهيم پرداخت که عبارتند از:

1. حجامت خشک

اين شيوه خود نیز به دو صورت انجام مي‌شود:
الف) حجامت با شعله: فنجان هاي مکنده با سرعت زياد و مداوم، کنار ناحيه‌هايي از بدن قرار مي‌گيرد و باعث خلا مي‌شود که در بيش‌تر بيماري‌هاي تنفسي کاربرد دارد.
ب) ماساژ حجامت آکنه: از طريق فيزيوتراپيست‌ها براي رفع تنش، درد عضلاني و اغلب مشکلات بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. طي چندين سال و با گذشت مراحل زياد، اين روش در به‌کار بردن شيوه‌هاي زيبايي در درما‌سلوليت مورد تاييد قرار گرفت. در اين روش يک روغن يا ژله نفتي در قسمت‌هايي از بدن به‌خصوص کمر ماليده مي‌شود. سپس فنجان‌ها در اين قسمت قرار می‌گیرند که با جلو و عقب بردن، ماساژ حجامت جوش انجام می‌گیرد.
این روش در درمان جوش و آکنه و افراد ميان سالی که پوستشان افتاده است، استفاده مي‌شود و فوايد بي‌شماري براي پوست دارد.

2. حجامت مرطوب

فرد حجامت کننده با چاقوي خاص که اغلب چاقوي جراحي است، زخم‌هاي ريزي روي پوست ايجاد مي‌کند. سپس بلافاصله فنجان را روي آن قرار مي‌دهد که اين باعث کشانده شدن خون در آن نواحي مي‌شود. با انجام اين حرکت خون راکد و مضر از بدن خارج و باعث آرام شدن و تسکين درد مي‌شود.

رفع آکنه و جلوگیری از بروز سلولیت با ماساژ حجامت آکنه

جمع شدن بافت‌هاي چربي بدن باعث چاقي موضعي يا به‌عبارتي سلوليت می‌شود. چاقي موضعي يا سلوليت بيشتر در باسن و ران خانم‌ها می‌باشد که ماساژ حجامت برای رفع آن مؤثر و کاربردي است. سلوليت را مي‌توان شبیه چربی در نظر گرفت که معمولا به صورت فرورفتگي است و بیش‌تر در قسمت زانو‌ها و و بين ران‌ها مي‌باشد.
هرگز نباید از اين نکته غافل شد که ماساژ حجامت جوش فقط از بين برنده اين مشکل نيست. در کنار حجامت بايد از تغذيه مناسب و ورزش کمک گرفت تا به يک نتيجه مطلوب رسيد.
ناگفته نماند که حجامت در کشور‌هاي ديگر نيز براي از بين بردن سموم بدن استفاده می‌شود و به عنوان يک راه حل موثر براي رفع آکنه‌ها مي‌باشد.

تاثیر حجامت بر روی صورت

آيا حجامت آکنه، عوارضی دارد؟

اگر دقت کنيد متوجه مي‌شويد که جوش زدن پوست و انواع آکنه‌ها در گرما و رطوبت شديد ايجاد مي‌شود. در این مورد از حجامت مرطوب، براي جوش‌ها استفاده مي‌کنند. چرا که مي‌تواند رطوبت را به آساني و طي چندين مرحله از بين ببرد. محققان طب سنتی، حجامت آکنه را با ديگر روش‌هاي درماني آزمايش کردند و به اين نتيجه رسيدند که حجامت کردن اثرات و فوايد بیشتری دارد. در‌‌واقع حجامت، باعث گردش خون در نواحي مختلف بدن مي‌شود.
در حجامت، هدف رفع سموم بدن و به آرامش رسيدن بدن شخص است. با این حال بعضي از افراد ترس شديدي دارند که باعث می‌شود برای حجامت اقدام نکنند. مطالعه و تحقيق، کمک می‌کند؛ از مزایای آن اطلاع داشته و با آگاهی اقدام کنید. چرا که  این روش خطر و ريسکي به‌دنبال ندارد و باعث رفع کم‌خوني و استرس نیز، مي‌شود.
البته، نبايد بيش از حد حجامت را انجام داد که این نکته در‌مورد حجامت جوش هم صدق می‌کند.

عوارض حجامت آکنه و جوش

بهترین زمان برای حجامت آکنه، چه موقع است؟

براساس تحقيقات به دست آمده، همه فصول براي حجامت کردن عمومی و حجامت آکنه، مناسب است. اما اگر به‌دنبال بهترين ماه براي حجامت کردن هستید، ماه فروردين اقدام کنید. برای ماساژ حجامت می‌توانید با رعایت نکات و دقت کافی، در طول هفته یک یا دو‌بار از فنجان برای پوست خود استفاده کنید.
حجامت جوش، سبب طراوت و شادابي مجدد پوست مي‌شود و چين و چروک‌هاي پوستي را به مرور زمان به حداقل مي‌رساند. توصيه ما به شما این است که حجامت با تجويز پزشک انجام شود تا بهترین نتیجه را بگیرید.

توصیه و نکات لازم بعد از حجامت

موقعي که حجامت و حجامت جوش را انجام داديد، بايد از یک‌سری نکات غافل نشوید که در ذیل به مهم‌ترين آن اشاره مي‌شود:

  • نهايت تلاش خود را بکنيد تا دوازده ساعت سراغ دود و دخانيات نرويد. به‌خصوص از کشيدن سيگار خودداري فرماييد.
  • حداقل تا 24 ساعت از ورزش‌هاي سنگين و انجام دادن امور سنگين خودداري کنيد و آن را به بعدا موکول کنيد.
  • حداقل تا 12 ساعت از استحمام کردن دوري کنيد.
  • در 6 ساعت اول به شدت توصيه مي‌شود که شربت عسل همراه با کمي گلاب استفاده کنيد.
  • همچنين توصيه مي‌شود که از انواع ميوه‌ها به‌ويژه از خوردن انار غافل نشويد.

کلام آخر

حجامت جوش و ديگر نواحي بدن گردش خون را تصفيه و سموم بدن را خارج مي‌کند. در‌واقع فوايد حجامت به مرور زمان مشاهده مي‌شود. اين روش سنتي را در خانه نیز انجام می‌دهند که ابتدا بايد از تمام نکاتی که حین حجامت و بعد از آن، باید رعایت شود را در نظر گرفت، سپس اقدام کرد.
حجامت جوش به ترميم سلول‌ها کمک کرده و از ترک‌هاي صورت جلوگيري مي‌کند. شما برای این‌کار می‌توانید از فنجان‌هاي مکيدن و شيشه‌هاي مخصوص براي حجامت استفاده کنید.

جهت انجام حجامت و حجامت در منزل

با بهترین پزشکان طب سنتی فارغ التحصیل از دانشگاه‌های علوم پزشکی

در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا

می‌توانید هر روز از ساعت 10 صبح تا 19 با شماره تلفن‌  88207836-021  تماس بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تماس با ما

تماس با دکتر سریتا

برای استفاده از خدمات دکتر سریتا می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ تماس 88174700-021 بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره و ویزیت آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فهرست

4.8/5
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیدگاه خود را بنویسید