بیماری‌های قابل درمان

دیابت

درمان دیابت

درمان دیابت هم مانند دیگر بیماری‌ها به اعتقاد ابوعلی سینا با راهکارهای طب سنتی امکان پذیر است. وی در کتاب قانون خود مبحث مهمی را مطرح کرده که تمامی بیماری‌ها با طب سنتی قابل درمان هستند. دیابت هم یکی از بیماری‌هایی است که با راهکارهای ارائه شده‌ی طب سنتی قابل درمان است. در طب سنتی این اعتقاد وجود دارد که بیشتر بیماری‌ها به دلیل برهم خوردن تعادل مزاجی به وجود می‌آید. بیماری دیابت هم یکی از اختلالات غددی است که منشا عصبی دارد. 

وقتی هیجانات سرد و گرم در بدن اتفاق بی‌افتد، شوک ایجاد می‌شود. دیابت هم یکی از انواع بیماری‌هایی است که به خاطر شوک در بدن ایجاد می‌شود. در طب سنتی می‌توان با ایجاد تعادل مزاجی، انرژی و جریان‌های منفی را از بدن دور و هیجانات را کنترل کرد. در طب سنتی با انواع داروهای گیاهی که بدون عوارض هستند، در صورتی که در طولانی مدت و سر موقع مصرف شوند، می‌توان انواع بیماری‌ها از جمله دیابت را درمان کرد.

انواع دیابت

دیابت یک بیماری متابولیکی است که به دلیل قند خون بالا ایجاد می‌شود. هورمون انسولین قند را از خون به سلول‌های بدن منتقل می‌کند تا اندام‌های بدن از آن استفاده کنند و یا ذخیره شوند. در صورتی که فردی مبتلا به دیابت شود، هورمون انسولین به اندازه کافی در بدن تولید نمی‌شود و یا بدن نمی‌تواند به طور موثر از آن استفاده کند. دیابت می‌تواند به اعصاب، چشم‌ها، کلیه‌ها و سایر ارگان‌ها آسیب برساند.

چند نوع مختلف دیابت وجود دارد:

  • دیابت نوع 1 که یک بیماری خود ایمنی است. سیستم ایمنی بدن به سلول‌های موجود در لوزالمعده، جایی که انسولین ساخته می‌شود، حمله کرده و آنها را از بین می‌برد. هنوز علت دقیق ابتلا به این نوع دیابت کشف نشده است. حدود 10 درصد از مبتلایان به دیابت به دیابت نوع 1 مبتلا هستند.
  • دیابت نوع 2 هنگامی رخ می‌دهد که بدن فرد در برابر انسولین مقاوم شده و قند در خون افزایش پیدا می‌کند.

در کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا، پزشکان مجرب و حرفه‌ای آمادگی ارائه بهترین و جدیدترین روش‌های درمانی بیماری دیابت به بیماران مختلف را دارند. 

دکتر سریتا

ارائه‌دهنده خدمات طب سنتی، سوزنی و آیورودا

شماره تماس

09199087568 / 021-88207836-7

ساعات پذیرش

شنبه تا پنجشنبه، 8 صبح تا 8 شب

آدرس

ولی‌عصر، نرسیده به توانیر، کوچه ترابنده، پلاک 6، طبقه 1

ما با شما تماس می‌گیریم

    Comments are closed.