برای درمان سیاتیک با طب سنتی چه کنیم؟

کمر درد ضربان‌دار و سوزان همراه با درد پخش شده از طریق باسن و پایین یک پا، شرایط دردناک سیاتیک را توصیف می‌کند. گاهی اوقات درد فقط در ناحیه کمر و خیلی از اوقات فقط در ساق پا گزارش می‌شود. در هر صورت، وضعیت سیاتیک وضعیتی است که نیاز به توجه زیادی دارد تا افراد مبتلا بتوانند به زندگی و  بودن در کنار عزیزان خود ادامه دهند.

خوشبختانه، بیشتر بیماری‌های سیاتیک ظرف چند هفته بهبود می‌یابند و اکثر موارد نیازی به جراحی ندارند، در این صورت می‌توان برای درمان سیاتیک با طب سنتی هم اقدام کرد.

اگر دردهای مزمن دارید، به خصوص اگر به مدت 2 هفته یا بیشتر طول کشیده است، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

کمردرد و سیاتیک

کمر درد یکی از مهمترین دلایلی است که افراد کار خود را از دست می‌دهند.

تعداد بزرگسالانی که از شرایط دردناک کمر رنج می‌برند بسیار زیاد است، تقریباً 80٪ از بزرگسالان در مقطعی از زندگی بزرگسالی خود از کمردرد قابل توجهی رنج می‌برند. پیشگیری و درمان کمردرد نکته مهمی است که باید به طور مرتب مورد توجه قرار گیرد. در این مقاله بیشتر در مورد درد عصب سیاتیک بحث می‌کند، با این حال بسیاری از توصیه‌ها به طور کلی در مورد کمردرد نیز اعمال می‌شود.

درمان سیاتیک با طب سنتی
تعداد بزرگسالانی که از شرایط دردناک کمر رنج می‌برند بسیار زیاد است، تقریباً 80٪ از بزرگسالان در مقطعی از زندگی بزرگسالی خود از کمردرد قابل توجهی رنج می‌برند.

عصب سیاتیک بزرگترین و طولانی‌‌ترین عصب بدن انسان

رشته‌های عصبی سیاتیک از ستون فقرات کمری آغاز شده به هم متصل می‌شوند و سپس از لگن، زیر پیریفورمیس، و از پشت پاها تا انگشتان پا می‌گذرند. درد شدید عصب سیاتیک را می‌توان تا انتهای ساق پا احساس کرد. عصب سیاتیک در بزرگترین قسمت خود به اندازه انگشت شست بزرگسالان است! آگاهی از آناتومی عصب سیاتیک می‌تواند به شما در درک بهتر نحوه درمان علت درد کمک کند، همچنین راهنمایی‌های پزشک متخصص طب سنتی می‌تواند به شما کمک کند که درمان سیاتیک با طب سنتی را تجربه کنید.

درمان سیاتیک با طب سنتی
رشته‌های عصبی سیاتیک از ستون فقرات کمری آغاز شده، به هم متصل می‌شوند و سپس از لگن، زیر پیریفورمیس، و از پشت پاها تا انگشتان پا می‌گذرند.

درمان سیاتیک با طب سنتی

عارضه سیاتیک به دلیل گیر کردن یا فشرده شدن عصب سیاتیک یا اعصاب اتصال دهنده در زیر پیریفورمیس ایجاد می‌شود. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است رخ دهد، از جمله: بارداری، ضعف عضلات باسن، آرتروز مفاصل بعد از یائسگی، بلند کردن بار سنگین در وضعیت نامناسب، نشستن بیش از حد، فتق یا برآمدگی دیسک، شرایط دژنراتیو ستون فقرات و قرار گرفتن باسن و ستون فقرات در حالت نامناسب و به مدت طولانی.

خبر خوب این است که می‌توانید به طور طبیعی از درد سیاتیک تسکین یافته و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنید. حتی این تسکین می‌تواند با روش‌های درمان سیاتیک با طب سنتی صورت گیرد. ستون فقرات سالم و تراز اسکلتی عضلانی مناسب به زندگی و سلامت کلی شما کیفیت بیشتری می‌بخشد!

در اینجا 5 راه جامع و موثر پیشنهادی ما برای تسکین و درمان سیاتیک با طب سنتی و طب مدرن آورده شده است.

1- تسکین درد داخلی و خارجی

ممکن است واضح به نظر برسد، اما به سادگی مصرف یک قرص نیست. بله، ایبوپروفن یا ناپروکسن می‌تواند به تسکین درد کمک کند، اما فقط برای کوتاه مدت. مهم است که التهابی که باعث درد می‌شود را مهار کنید تا به بدن شما اجازه داده شود که استراحت کرده و دوباره بهبود پیدا کند.

منیزیم یک مکمل عالی برای کمک به آرامش عضلات و آرامش سیستم عصبی است. می‌توانید منیزیم را به صورت خوراکی، به صورت موضعی از طریق روغن، از طریق پوست یا در حمام با نمک اپسوم مصرف کنید. حتما ویتامین D را با آن مصرف کنید، زیرا اثر منیزیم را تقویت می‌کند.

طبق یک مطالعه که در وبسایت pubmed.gov نیز منتشر شده، «مکمل منیزیم بازسازی عصب سیاتیک را تقویت کرده و پاسخ التهابی را کاهش می‌دهد.»

درمان‌های سرد و گرم نیز درد را تسکین می‌دهد. می‌توانید کمپرس‌های سرد و گرم را به صورت یک روز در میان، یا یکی در صبح و یکی در عصر جایگزین کنید. مراقب باشید از پوست خود در برابر دمای شدید محافظت کنید و درمان‌های گرم و سرد را در یک جلسه انجام ندهید. لوسیون‌های موضعی می‌توانند به شما کمک کرده و در عین حال التهاب را آرام کنند. انجام تکنیک‌های درمان سیاتیک با طب سنتی همزمان با طب مدرن به شما کمک می‌کند که روند بهبودی را به شکل مؤثرتری طی کنید.

درمان سیاتیک با طب سنتی
درمان‌های سرد و گرم نیز درد را تسکین می‌دهد. می‌توانید کمپرس‌های سرد و گرم را در روزهای متضاد یا یکی در صبح و یکی در عصر جایگزین کنید.

2- با یک متخصص طب سنتی کار کنید

مراقبت‌های کایروپراکتیک، طب سوزنی و ماساژ در تمامی ‌تحقیقات پزشکی به عنوان درمان‌های مؤثر برای درد عصب سیاتیک ذکر شده است. در نظر داشته باشید که درد سیاتیک در اثر فشرده شدن عصب سیاتیک یا اعصاب مجاور در امتداد ستون فقرات یا داخل لگن و عضله پیریفورمیس ایجاد می‌شود. ایجاد فضای بیشتر و همترازی در این مناطق از طریق درمان سیاتیک با طب سنتی است.

یک متخصص کایروپراکتیک می‌تواند ستون فقرات شما را دوباره تنظیم کرده و علت فشرده سازی عصب را برطرف کند. تشخیص مناسب به متخصص کایروپراکتیک کمک می‌کند تا با موفقیت پروتکل درمان و اصلاحات مناسب را برای بیمار خود انجام دهد. تحت مراقبت‌های کایروپراکتیک، بدن شما تنظیمات مجدد و حمایت جامع را دریافت می‌کند که به بدن شما کمک می‌کند به طور طبیعی بهبود یابد.

همین امر در مورد درمان‌های طب سوزنی نیز صادق است، با این روش پزشک شما از سوزن‌های کوچک برای هدف قرار دادن مسیرهای انرژی خاص در بدن استفاده می‌کند. طب سوزنی بر اساس طب سنتی چینی است. قرار دادن سوزن‌های ریز و تقریباً بدون درد، همراه با گیاهان، انرژی طبیعی بدن شما را تقویت می‌کند تا بهبود یابد.

یک ماساژ درمانگر به صورت دستی با عضلات و نواحی آسیب‌دیده کار می‌کند تا بدن شما التهاب ‌را دفع کند، گردش خون را افزایش داده و درد تسکین پیدا کند. درمانگر شما به درمان گرفتگی عضلات کمک می‌کند تا استخوان‌ها و رباط‌های شما بتوانند در جهت مناسب خود تنظیم شوند.

ماساژ درمانی همچنین به فعال شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک کمک می‌کند تا بدن شما بهبود پیدا کند و از حالت استرس‌زا خارج شود. ماساژ فواید درمانی زیادی علاوه برموارد ذکر شده دارد که می‌تواند به شرایط خاصی مانند درد عصب سیاتیک کمک کند.

هر دو این روش‌ها، از اقدامات مؤثر و هدفمند برای درمان سیاتیک با طب سنتی است.

درمان سیاتیک با طب سنتی
یک متخصص کایروپراکتیک می‌تواند ستون فقرات شما را دوباره تنظیم کرده و علت فشرده سازی عصب را برطرف کند.

3- تحرک سالم

حرکت برای التیام بخشی یکی از مهمترین کارهایی است که برای درمان سیاتیک با طب سنتی می‌توانید انجام دهید. ایجاد قدرت در نیم تنه بالایی به کشیدگی ستون فقرات و ارتقای وضعیت مناسب آن کمک می‌کند. نشستن یا ایستادن طولانی مدت باعث تشدید فشار عصبی می‌شود که باعث درد سیاتیک می‌شود.

حرکت های مرتب یوگا که همسترینگ شما را کش می‌دهد و درگیری و قدرت کمر را تقویت می‌کند نه تنها به بهبودی شما کمک می‌کند بلکه از ایجاد مشکلات بعدی جلوگیری می‌کند. قدرت یوگا و حرکات سالم مانند پیاده روی، تای چی، شنا یا تمرینات قدرتی هدایت شده بسیار زیاد است.

4- زمان و مکان کار خود را ارگونومیک کنید

همانطور که اشاره کردیم، نشستن طولانی مدت، به ویژه پشت میز کار، باعث می‌شود که کمردرد موجود شما  تشدید شود! بنابراین، استراحت های مکرر داشته باشید و بدن خود را حرکت دهید. برای هوای تازه بیرون بروید و کمی پیاده روی کنید. برای حرکت دادن بدن خود در طول روز وقت بگذارید. علاوه بر این، استفاده از میز و صندلی با کیفیت نیز در این زمینه نقش قابل توجهی دارد.

هنگام بلند کردن اجسام، مطمئن شوید که هرگز در حین بلند کردن، بدنتان را پیچ و تاب ندهید و مطمئن شوید که با کمک پاها و نه با فشار به کمر خود بلند می‌شوید. این یکی از مهم‌ترین نکات درمان سیاتیک با طب سنتی است.

5- دردت را قورت بده!

آشامیدن زیاد آب و رژیم غذایی ضد التهابی در کاهش درد شما معجزه می‌کند. یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات برگدار، چربی‌های سالم، انواع توت‌ها و آجیل به بدن شما در مبارزه با التهاب ناشی از سیاتیک دردناک یا ناهماهنگی کمر کمک می‌کند. مصرف قهوه و قندها و غلات تصفیه شده را محدود کنید تا التهاب بدنتان کاهش یافته و بدن بتواند بازسازی و التیام پیدا کند.

درمان سیاتیک با طب سنتی
یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات برگدار، چربی های سالم، انواع توت‌ها و آجیل به بدن شما در مبارزه با التهاب ناشی از سیاتیک دردناک یا ناهماهنگی کمر کمک می‌کند.

اگر برای درمان سیاتیک با طب سنتی تصمیم دارید که از یک مجموعه معتبر با کادر مجرب و حرفه‌ای کمک بگیرید، ما کلینیک طب سنتی دکتر سریتا را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این کلینیک زیرمجموعه هولدینگ سلامت دکتر بانوکا بوده و مجموعه‌ای حرفه‌ای از پزشکان متخصص طب سنتی را گرد هم آورده‌است. برای تعیین نوبت آنلاین و حضوری با این متخصصان با شماره‌های درج شده در پایین صفحه تماس بگیرید. اگر پزشک معالج شما داروهای طب سنتی را برای شما تجویز کرد، می‌توانید آن‌ها را از داروخانه طب سنتی دکتر بانوکا تهیه کنید.

منبع: zamamassage.com ؛

تماس با دکتر سریتا

برای استفاده از خدمات دکتر سریتا می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ تماس 88174700-021 بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره و ویزیت آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فهرست

4.8/5
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیدگاه خود را بنویسید