شاخص

سلامتکده طب سنتی ایران + لیست سلامتکده های طب سنتی، آدرس و شماره تلفن

سلامتکده طب سنتی ایران جایی است که در آن دکتر و متخصص طب سنتی براساس اصول این طب سبک زندگی سالم را به مراجعین آموزش می‌دهد و با راهکارهای طب سنتی، داروهای گیاهی و اعمال یداوی بیماران را درمان می‌کند. یکی از مهمترین خدمات یک سلامتکده طب سنتی ایران آموزش سبک زندگی سالم توسط متخصصان طب سنتی به مراجعین است. این به این معنی است که در این مراکز طب سنتی افراد سالم هم مراجعه می‌کنند تا با پیگیری یک سبک زندگی سالم از ابتلا به هرگونه بیماری پیشگیری شود.

Traditional medicine (5)

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • تفاوت سلامتکده طب سنتی با درمانگاه
  • تفاوت سلامتکده طب سنتی با عطاری‌ها
  • دکتر متخصص طب سنتی در تهران در این مراکز
  • لیست سلامتکده های طب سنتی

در هر سلامتکده طب سنتی تلاش می‌شود تا از بهترین دکتر طب سنتی و بهترین متخصص طب سنتی برای ارائه مشاوره در مورد رعایت یک سبک زندگی سالم و درمان بیماری استفاده شود. پزشکان طب سنتی در این مراکز دارای مدرک دکتری تخصصی طب سنتی، طب سوزنی یا طب آیورودا (هندی) هستند. همچنین متخصصان موجود در این مراکز طب سنتی کارشناس اجرای اعمال یداوی از قبیل حجامت، ماساژ درمانی، زالو درمانی، بادکش، فصد و … هستند.

تفاوت سلامتکده طب سنتی با درمانگاه

مهمترین تفاوت یک سلامتکده طب سنتی و کلینیک طب سنتی زالو درماني  در این است که در این مراکز بیماری افراد به صورت ریشه‌ای بررسی و مداوا می‌شود. در یک درمانگاه برای فردی که دچار بیماری سرما‌خوردگی شده است برای برطرف کردن نشانه‌های آن دارویی تجویز می‌شود اما فرد به صورت اصولی درمان نمی‌شود بلکه فقط نشانه‌ها و عوارض بیماری برطرف می‌شود. اما در مطب طب سنتی ابتدا مزاج و طبع بیمار تعیین می‌شود. در طب سنتی 9 نوع مزاج مشخص شده که برای هر فردی با توجه به مزاج‌های نه‌گانه بر اساس کیفیات اربعه گرمی، سردی، خشکی، تری و متناسب با شغل، جنس و محل زندگی او داروهای گیاهی وتجویز و اعمال یداوی اجرا می‌شود. 

Traditional medicine (4)

 

تفاوت خدمات سلامتکده طب سنتی با عطاری‌ها

سلامتکده‌های طب سنتی پس از تایید و گرفتن مجوز فعالیت از وزارت بهداشت و درمان، موفق به تاسیس و راه‌اندازی داروخانه طب سنتی می‌شوند. در داروخانه‌های سلامکتده‌های طب سنتی، فصد خون داروساز و متخصص طب سنتی حضور دارد و داروهای گیاهی متناسب با نوع بیماری فرد تجویز کرده و ارائه می‌کنند. همچنین در داروخانه‌های کلینیک طب سنتی برخلاف عطاری‌ها، داروهای گیاهی در بسته‌بهداشتی و ایمن ارائه می‌شوند ماساژ درمانی نه به صورت فله‌ای و در گونی. بسیاری از افراد کارشناس در عطاری‌ها تحصیلات مرتبط در طب سنتی را ندارند و مجوز فعالیت به عنوان کارشناس طب سنتی را دریافت نکرده‌اند. داروهای ارائه شده در سلامتکده‌های طب سنتی حجامت دارای مجوز هستند و به صورت بهداشتی تهیه و بسته‌بندی شده‌اند. همچنین عرقیجات گیاهی موجود در این مراکز تخصصی طب سنتی هم کاملا بهداشتی تهیه شده و دارای مجوز سیب سبز هستند. 

دکتر متخصص طب سنتی ایران در این مراکز

یکی از خدماتی که توسط دکتر متخصص و فوق تخصص طب سنتی در تهران در سلامتکده‌های طب سنتی این شهر ارائه می‌شود؛ زالودرمانی است. اگر برای جلوگیری از از بین رفتن بافت نرم پوست قسمت‌های از بدن، زالودرمانی تجویز شود، این کار توسط بهترین دکتر طب سنتی پوست انجام می‌شود. یک متخصص طب سنتی هم می‌تواند کار زالودرمانی را انجام دهد، به شرطی آموزش‌های لازم در این زمینه را دیده باشد. چرا که برای زالودرمانی باید از آنهایی استفاده شود که خاصیت درمانی دارند و سمی نیستند. از آنجایی زالودرمانی توسط وزارت بهداشت و درمان و مراجع نظارتی برای فعالیت یک کلینیک طب سنتی تهران و دیگر شهرها استانداردسازی شده، باید این کار توسط متخصصان و پزشکان طب سنتی انجام شود.

لیست سلامتکده های طب سنتی

برای پیدا کردن آدرس بهترین دکتر طب سنتی در تهران و دکتر زنان طب سنتی و دیگر پزشکان و متخصصین طب سنتی باید به سایت آنها مراجعه کنید. در ادامه مقاله چند سلامتکده و کلینیک طب سنتی با آدرس کامل و شماره تلفن معرفی و بررسی می‌شود.

Traditional medicine (2)

کلینیک طب سنتی دکتر سریتا

در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا بهترین پزشکان و متخصصان طب سنتی از جمله متخصص زنان طب سنتی حضور دارند. در این کلینیک دکتر طب سنتی تهران آخرین مدارک معتبر دانشگاهی و مراکز علمی را دریافت کرده است و دارای تجربه کافی در این زمینه است. متخصصین طب سنتی این مرکز کارشناس اعمال یداوی است و می‌تواند خدمات حجامت، بادکش، زالودرمانی، ماساژ، فصد و … را بهترین شکل ممکن ارائه دهد.

تهران- خیابان ولی عصر (عج)، نرسیده به توانیر، کوچه ترابنده، پلاک 6

تلفن: 7-88207836- 021

درمانگاه بیمارستان امام خمینی (ره)

تهران – انتهای بلوار کشاورز، مجموعه بیمارستانی امام خمینی(ره)، انتهای غربی بیمارستان، روبروی بخش عفونی و جنب بخش پوست

تلفن: 61192471-021

سلامتکده طب سنتی ایران

تهران – خیابان شریعتی، پایینتر از حسینیه ارشاد، خیابان دشتستان سوم، نبش کوچه آرمان، پلاک ۱۷

تلفن: ۲۲۸۸۲۵۹۶

Traditional medicine (1)

برای طب سنتی

با بهترین پزشکان طب سنتی فارغ التحصیل از دانشگاه‌های علوم پزشکی

در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا

می‌توانید هر روز از ساعت 10 صبح تا 19 با شماره تلفن‌  88174700-021  تماس بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تماس با ما

 

 

دیدگاه خود را بنویسید