چطور لیست بهترین دکترهای طب سنتی را پیدا کنیم؟

طب سنتی، شکلی از درمان است که بدن، ذهن، روح و احساسات را در جستجوی سلامت و تندرستی مطلوب در نظر می‌گیرد. فلسفه طب سنتی براین باور است که با به دست آوردن تعادل در زندگی می‌توان به سلامتی مطلوب دست یافت. پزشکان طب سنتی معتقدند که بدن انسان از قسمت‌های وابسته به هم تشکیل شده است. اگر یک قسمت به درستی کار نکند، تمام قسمت‌های دیگر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای یافتن  لیست بهترین دکترهای طب سنتی و انواع درمان‌های جایگزین با این مقاله همراه باشید.

حفظ سلامت در طب سنتی

اگر فردی در زندگی خود تعادل (جسمی، عاطفی یا معنوی) نداشته باشد، می‌تواند بر سلامت کلی بدن خود تاثیر منفی بگذارد. یک پزشک برای درمان بیمار از همه اشکال مراقبت‌های بهداشتی (از داروهای معمولی گرفته تا داروهای گیاهی و مکمل) استفاده می‌کند.

فردی را در نظر بگیرید که از سردرهای میگرنی رنج می‌برد. این شخص تنها نمی‌تواند به خوردن دارو اکتفا کند. پزشک متخصص طب سنتی، تمامی عواملی که باعث سردرد فرد می‎شود، مانند رژیم غذایی، عادات خواب، استرس و مشکلات شخصی را مورد بررسی قرار می‌دهد و برنامه درمانی مشخصی را تجویز می‌کند. این برنامه درمانی که پزشک تجویز می‌کند ممکن است شامل داروهایی برای تسکین علائم و برنامه اصلاح سبک زندگی باشد.

لیست بهترین دکترهای طب سنتی
یک پزشک برای درمان بیمار از همه اشکال مراقبت‌های بهداشتی (از داروهای معمولی گرفته تا داروهای گیاهی و مکمل) استفاده می‌کند.

اصول مورد استفاده‎ در لیست بهترین دکترهای طب سنتی

طب سنتی بر این باور است که عشق و حمایت بی‌قید و شرط، قوی‌ترین درمان است.

در این شرایط فرد مسئول سلامت و رفاه خود است. سایر اصول طب سنتی عبارتند از:

 • همه افراد دارای قدرت شفابخش ذاتی هستند.
 • مراجعه‌کننده یک فرد و شخص است، نه یک بیمار
 • درمان یک رویکرد تیمی شامل مراجعه‌کننده و دکتر است که با استفاده از انواع شیوه‌های مراقبت بهداشتی به تمام جنبه‌های زندگی یک فرد می‌پردازد.
 • درمان شامل رفع علت این بیماری است، نه صرفا کاهش علائم.
لیست بهترین دکترهای طب سنتی
طب سنتی بر این باور است که عشق و حمایت بی‌قید و شرط، قوی‌ترین درمان است.

انواع درمان در طب سنتی

پزشکان طب سنتی از انواع تکنیک‌های درمانی برای کمک به مراجعه‌کننده خود استفاده می‌کنند تا آن فرد مسئولیت رفاه خود و دستیابی به سلامت مطلوب را بر عهده گیرد. مواردی که یک پزشک به مراجعه‌کننده آموزش می‌دهد، عبارتند از:

آموزش به مراجعه‌کننده درمورد تغییرات سبک زندگی و خودمراقبتی برای ارتقای سلامتی که شامل رژیم غذایی، ورزش، روابط، روان درمانی و… می‌شود، تمام این موارد از جمله تدابیری است که بهترین دکترهای طب سنتی انجام می‌دهند.

درمان‌های طب سنتی مانند طب سوزنی، مراقبت‌های کایروپراکتیک، هومیوپاتی، ماساژدرمانی و… ازجمله این درمان‌ها هستند.

لیست بهترین دکترهای طب سنتی
پزشکان طب سنتی از انواع تکنیک‌های درمانی برای کمک به مراجعه‌کننده خود استفاده می‌کنند تا آن فرد مسئولیت رفاه خود و دستیابی به سلامت مطلوب را بر عهده گیرد.

از کجا می‌توان لیست بهترین دکترهای طب سنتی را پیدا کرد؟

دکترهای طب سنتی شامل پزشکان استئوپاتی، پزشکان ناتروپاتی، متخصصان کایروپراکتیک و پزشکان هومیوپاتی است. برای یافتن لیست بهترین دکترهای طب سنتی در منطقه خود، می‌توانید از سایت کلینیک طب سنتی دکتر سریتا دیدن کنید.

لیست بهترین دکترهای طب سنتی
دکترهای طب سنتی شامل پزشکان استئوپاتی، پزشکان طبیعی، متخصصان کایروپراکتیک و پزشکان هومیوپاتی است.

در هنگام انتخاب بهترین دکترهای طب سنتی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای انتخاب پزشک متخصص مناسب، نمی‌توانید سراغ هرکسی بروید. قبل از انتخاب یک پزشک طب سنتی، به توصیه افرادی که به آنها اعتماد دارید،گوش دهید.

هنگام انتخاب لیست بهترین دکترهای طب سنتی تا آنجا که می‌توانید درباره آموزش، تجربه، تخصص و ارتباط آن فرد با سازمان‌های حرفه‌ای مانند بیمارستان‌ها اطلاعات کسب کنید. در هنگام انتخاب دکتر طب سنتی این سؤالات را از خود بپرسید:

 • آیا این پزشک توسط هیئت پزشکی معتبر تایید شده است؟
 • آیا فلسفه درمان پزشک شبیه به دیدگاه شماست؟
 • تا چه میزان می‌توانید با این پزشک احساس راحتی داشته باشید؟
 • آیا این پزشک خاص به شما احساس آرامش می‌دهند؟
 • آیا این متخصص طب سنتی به نگرانی‌ها و اعتقادات شما احترام می‌گذارد؟
 • آیا سوالات را به درستی از شما می‌پرسد؟
 • آیا طرح درمانی که او در اختیار شما قرار می‌دهد، فراتر از داروهاست؟

همیشه به یاد داشته باشید که طب سنتی رویکردی تیمی شامل شما و پزشک دارد؛ بنابراین مطمئن شوید که با پزشک خود احساس راحتی و احترام می‌کنید. پزشکی را انتخاب کنید که وقت کافی برای شما بگذارد تا بتواند درک کاملی از نیازهای شما به دست آورد.

برای اینکه پزشک شما را به عنوان یک فرد کامل، نه فقط یک مراجعه‌کننده، در نظر بگیرد، لازم است آماده پاسخگویی به سؤالات زیادی باشید. ممکن است این سؤالات درباره رژیم غذایی، ورزش، عادات خواب، عواطف، اعتقادات، روابط صمیمانه و … باشد.

همچنین باید مطمئن شوید که پزشک سبک زندگی را به همراه متغیرهای پزشکی که می‌تواند در بیماری شما نقش داشته باشد، بررسی می‌کند.

برای یافتن لیست بهترین دکترهای طب سنتی می‌توانید به صورت حضوری و آنلاین، با کلینیک طب سنتی دکتر سریتا واقع در خیابان توانیر تهران در ارتباط باشید. در این کلینیک مجموعه‌ای از پزشکان متخصص طب سنتی حضور دارند و می‌توانید با توجه به نوع بیماری و مشکلی که با آن مواجه هستید با یکی از این پزشکان، ویزیت داشته باشید. جالب است بدانید که در این مجموعه خدمات روانشناسی طب سنتی هم به مراجعان ارائه می‌شود. کلینیک دکتر سریتا زیرمجموعه هولدینگ سلامت دکتر بانوکا بوده و در صورت لزوم بر استفاده از داروهای گیاهی می‌توانید از داروخانه طب سنتی این کلینیک استفاده کنید.

منبع: webmd.com ؛

تماس با دکتر سریتا

برای استفاده از خدمات دکتر سریتا می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ تماس 88174700-021 بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره و ویزیت آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فهرست

4.8/5
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیدگاه خود را بنویسید