ماساژ صورت چیست؟ انواع ماساژ ، باید ها و نباید های آن را بشناسید

ماساژ صورت یکی از بهترین راه ها برای جوانسازی پوست صورت است. پس اگر میخواهید پوستی شاداب و جوان داشته باشید ماساژ‌صورت را در برنامه روتین مراقبت های پوستی خود بگنجانید. ماساژ صورت، پوست را شاداب، از افتادگی آن جلوگیری می‌کند و زیبایی خاصی به صورت شما می‌بخشد. گفتنی است که انواع مختلفی از ماساژ‌صورت وجود دارد و هر یک دارای مزایای خاصی برای صورت است.

ماساژ صورت چه مزایای برای پوست دارد؟

ماساژ صورت به عنوان نوعی ورزش برای پوست صورت درنظر گرفته می شود. ایجاد حرکات منظم در مسیر های خاص باعث خونرسانی بهتر به سلول های پوستی می شود. این عمل باعث می شود، گردش مواد و ایجاد غذا رسانی با سرعت بیشتری انجام شود. در پایان ماساژ‌صورت خواهید دریافت که پوست شما بسیار روشن تر و جوان تر شده است.

ماساژ صورت نیز باعث می شود:

 • عضلات صورت سفتی خود را نگه می دارند،
 • از شل شدن و افتادگی پوست جلوگیری می کند،
 • باعث طراوت و شادابی پوست می گردد،
 • باعث آرامش و از بین رفتن استرس می شود،
 • در بهبود و درمان سردرد موثر است.

خدمات ماساژ صورت

پیش از انجام ماساژ باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

پیش از ماساژ صورت باید صورت خود را از هر گونه لوازم آرایش و … پاک کنید. اجازه دهید به مرور صورتتان خشک شود یا با اگر عجله دارید با حوله آن را خشک کنید. در زمان ماساژ اگر قصد استفاده از روغن خاصی دارید از بخور استفاده کنید تا منافذ پوست باز شود. با این کار جذب روغن به داخل پوست افزایش می یابد.

نحوه انجام ماساژ صورت

ماساژ را هم می توانید با دست و هم با استفاده از دستگاه های ماساژور انجام دهید. در کنار راه های مذکور، بهره گیری ازماساژور های حرفه ای در کلینیک های ماساژ درمانی به شما این امکان را می دهد تا بهترین نتیجه را بگیرید. ماساژ نیز عملی بسیاری تخصصی است و اگر توسط افراد غیر حرفه ای انجام شود ممکن است اثرات نامطلوبی بر بدن و سلامت شما داشته باشد.

چه نکاتی را باید در زمان ماساژ انجام داد؟

ماساژ صورت را باید به آرامی انجام دهید و برای آن وقت مناسبی را صرف کنید. میزان فشار وارده بر روی پوست باید متوسط باشد و از کشیدن بیش از حد پوست خودداری شود.

ماساژ در چه قسمتهایی از صورت انجام می شود؟

ماساژ صورت به طور کلی در چند نقطه از صورت انجام می شود.

 • روی گونه ها
 • پیشانی
 • قسمت پایینی چشم
 • بالا و پایین لب
 • بینی
 • بالای آبرو ها

آیا همه می‌توانند از ماساژ صورت استفاده کنند؟

ماساژ صورت نیز به عنوان عملی جهت سلامت و زیبایی در نظر گرفته می شود. اما باید گفت افرادی که دارای مشکلات پوستی مانند خون مردگی، اگزما یا لکه های شدید پوستی هستند ، پیش از انجام با ماساژ درمانگر مشورت نمایند. چنانچه دارای جوش های بزرگ و عفونی بر روی صورت خود هستید، پیشنهاد می شود تا پس از بهبودی کامل ماساژ صورت را انجام ندهید. چرا که با این کار ممکن است عفونت به دیگر نواحی پوست انتشار یابد. افرادی که جراحی زیبایی، تزریق ژل و … انجام داده اند بایستی پیش از دریافت خدمات ماساژ با پزشک خود مشورت کنند.

افرادی که دارای اگزما یا مشکلات پوستی دارند باید بدانند که ماساژ دادن ممکن است بیماری آنها را تشدید کند پس از این کار اجتناب کنند. اگر در صورت خود زخم یا جوش دارید بهتر است تا بهبودی پوست خود صبر کنید. اگر جوش شما چرکی باشد ممکن است عفونت به نواحی دیگر صورت هم منتشر شود

ماساژ صورت و لنز چشمی

اگر دارای لنز چشمی هستید ، حتما قبل از شروع ماساژ صورت آن را حتما از روی چشمان خود جدا نمائید. زیرا با ایجاد حرکات فشاری، ممکن است برای چشم ها خطر آفرین باشد. التهاب هاب پوستی از دیگر مواردی است که به افراد اجازه نمی دهد ماساژ صورت را انجام دهند.

پاکسازی و سفت کردن صورت با ماساژ

صورت نیز مانند دیگر اعضای بدن به مراقبت و درمان نیاز دارد. دارا بودن پوستی شاداب و سالم نشان از سلامت عمومی بدن دارد. با ماساژ صورت، می توانید پاکسازی و محکم کردن عضلات را به طور همزمان تجربه کنید. با این کار علاوه بر فراهم نمودن ظاهری زیبا ، از پیری زودرس پوست جلوگیری می کند.

ماساژ صورت با روغن

ابزارهای مورد نیاز در ماساژ صورت

درمانگران با توجه به نیاز مراجعان وسایل و ابزارهای خود را آماده و در زمان ماساژ از آن استفاده می کنند.

استفاده از روغن در ماساژ

در زمان ماساژ صورت، استفاده از روغن بر روی پوست باعث می شود ، دستتان به راحتی بر روی پوست در مسیر دلخواه حرکت کند . از سوی دیگر مواد معدنی و ویتامین های موجود در روغن های گیاهی نیاز های پوست را برطرف و با جذب سریع از طریق ماساژ به بهبود و زیبایی پوست کمک می کند.

چه روغنی برای پوست مناسب است؟

پوست خشک

 • روغن نارگیل یا روغن آرگان.

برای پوست متوسط

 • روغن بادام یا ججوبه

برای پوست چرب

 • روغن جوجوبا یا مرطوب کننده

ماساژ صورت تا چه میزان در زیبا سازی پوست تاثیر دارد؟

ماساژ صورت نوعی ورزش برای عضلات صورت است که کمک می‌کند تا گردش خون در صورت بهتر جریان پیدا کند. در نتیجه اکسیژن رسانی به سلول‌های پوست بیشتر می‌شود و مواد غذایی هم به اندازه کافی به سلول‌ها می‌رسد و نتیجه نهایی روشن‌تر شدن رنگ پوست و افزایش طراوت و شادابی آن است.

قبل از ماساژ چه اقداماتی باید انجام داد؟

ابتدا باید صورت خود را از آرایش پاک کنید و آن را کاملا تمیز بشویید و اجازه دهید خشک شود یا اگر عجله دارید با حوله خشک نمایید. سپس دستان خود را تمیز بشویید و خشک نمایید. می‌توانید فقط با دست صورتتان را ماساژ دهید یا اینکه همزمان با ماساژ صورت از یک روغن یا سرم هم استفاده نمایید. اگر قصد دارید صورتتان را با کرم یا روغن خاصی ماساژ دهید بهتر است قبل از ماساژ کمی بخور دهید تا منافذ پوستتان بازتر شود و ماده مورد نظر بیشتر جذب پوست شما شود.

ماساژ صورت در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا

کلینیک طب سنتی دکتر سریتا به عنوان مرکز تخصصی طب سنتی آماده ارائه خدمات رسانی در زمینه ماساژ درمانی به شما کاربران گرامی می باشد. ماساژ درمانگران در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا دارای گواهی و مجوزهای لازم می باشند و شما می توانید با اطمینان خاطر اقدام به انجام خدمات ماساژ صورت نمائید.

رعایت بهداشت در حین ماساژ

در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا تمامی لوازم و تجهیزات مورد نیاز به صورت بهداشتی تامین و دراختیار مراجعان محترم قرار می گیرد. از سوی دیگربه دلیل شیوع ویروس کرونا سلامتی پرسنل و ماسورها بررسی شده و استفاده از ماسک و … برای تمامی افراد حاضر در کلینیک اجباری می باشد.

نوبت دهی ماساژ درمانی

شما به راحتی می توانید با تماس با شماره 88174700-021 تماس و اقدام به دریافت نوبت حضوری نمائید.

ثبت مشخصات در سایت سریتا

شما نیز می توانید جهت دریافت نوبت مستقیم به بخش ویزیت حضوری وبسایت مراجعه نمائید و با ثبت اطلاعات خود نوبت حضوری دریافت نمائید. پس از تائید اطلاعات و ثبت نام، آدرس متنی به همراه لوکیشن کلینیک برای شما ارسال می شود.

خدمات ماساژ توسط چه کسی انجام می شود؟

کلیه خدمات ماساژ صورت توسط متخصصین مهارت دیده ماساژ درمانی در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا انجام می شود.

ماسور خانم یا آقا ؟

در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا ماسور خانم برای مراجعان خانم و ماسور آقا برای مراجعان آقا اقدام به ماساژ درمانی می نمایند.

برای استفاده از خدمات دکتر سریتا

می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌های  7-88207836-021 و یا 88174700-021 تماس بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تماس با ما

شما کاربران گرامی می توانید از دیگر خدمات درمانی طب سنتی مانند فصد خون ، زالو درمانی ، حجامت ، بادکش ، فصد خون و … بهره‌مند شوید. کلینیک دکتر سریتا نیز به عنوان مرکز طب سنتی آماده ارائه خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد. 

تماس با دکتر سریتا

برای استفاده از خدمات دکتر سریتا می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ تماس 88174700-021 بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره و ویزیت آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فهرست

4.8/5
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیدگاه خود را بنویسید