افتادگی ناف

افتادگی ناف یا در رفتگی ناف در طب سنتی چگونه درمان می‌شود؟

افتادگی ناف بر اثر جابجایی عضلات به دلیل بلند کردن جسم سنگین، پریدن از بلندی، داشتن ترس و وارد شدن هیجان یا استرس در افراد ایجاد می‌شود.

ناف در ديوارۀ جلويی شکم قرار دارد که محل اسكار (جوشگاه) جنينی است. در بزرگسالان در فاصلۀ بين مهره‌های سوم و چهارم كمری و در كودكان کمی پايين‌تر است.  ناف از دیدگاه جنينی اهمیت بسیاری دارد؛ چون محل مجاورت سه سيستم گوارشی، عروقی و ادراری است.

ناف به ظاهر یک سوراخ کور است. اما در دوران جنینی تنها راه تغذیۀ جنین است. خون از طریق جفت مادر به جنین منتقل می‌شود. با رگ‌هایی از طریق ناف وارد شکم جنین و قلب او می‌شوند. از طریق قلب به همه جای بدن منتقل می‌شوند. همچنین مواد زائد از طریق  حجامت همین بند ناف مواد زائد به جفت مادر منتقل می‌شود. از کلیه‌های مادر دفع می‌شود. این طناب قطور از رگ‌های خونی که بند ناف نامیده می‌شود در موقع زایمان قطع می‌شود.

 ناف، منطقۀ حسي‌ عصب دهم سينه‌ای را که به آن حس می‌دهد مشخص می‌کند. عروق لنفاوي و وريدها (سياهرگ‌ها) در بالای ناف، در بالا جريان دارند و عروق پايين ناف، در پايين و در حالت عادي اين مرز شكسته نمي‌شود.

ممکن است به‌دليل ضعف عضلات جدار قدامی شكم، قوس‌هاي روده به زير پوست ناف بیایند و آن را برجسته کنند که به اين حالت «فتق نافي» می‌گویند. ناف همچنین حاوی سلول‌های بنیادی است. سلول‌هایی که امروزه در علم پزشکی استفاده‌های درمانی بسیاری از آن می‌شود.

ناف‌ گیری یا درمان افتادگی ناف چه زمانی انجام می‌شود؟

برای درمان افتادگی ناف، شیوه­‌های متفاوتی مثل جا انداختن ناف توسط خود بیمار، جا انداختن ناف با کمک بادکش و درمان با ماساژ وجود دارد که گاهی یکی از این روش‌ها مشکل را برطرف می‌کند اما گاهی چند روش با هم به کار گرفته می‌شود.

درمانگر در حالتی که دررفتگی  ناف مشهود  نیست، می­تواند با معاینه و بررسی اسپاسم­‌های اطراف شکم و ناف‌دررفتگی را تشخیص دهد.

اگر ناف سالم و مستحکم باشد، نشانۀ این است که مرکز بدن قوی است و حتی روی ظاهر افراد تأثیر می‌گذارد. ناف با سیستم گوارش مرتبط است؛ بنابراین هر عدم تعادلی در ناف به ترش‌کردن، سوء هاضمه، یبوست، سخت‌شدن حرکت و افزایش ناگهانی وزن منجر می‌شود. معمولاً جابه‌جایی ناف ارتباط مستقیمی با ضعف ناحیۀ لگن دارد که با رودۀ بزرگ مرتبط است.

دررفتن یا افتادگی ناف چیست؟

افتادن ناف، در‌رفتگی ناف یا ناف‌رفتگی با معاینۀ متخصص این حوزه تشخیص داده می‌شود. هیجان یا استرس ناگهانی، انقباض‌هایی در ماهیچه‌های شکمی به ­وجود می‌آورد. ماساژ درمانی  این حالت ممکن است به افتادن یا دررفتگی ناف و به هم خوردن تعادل بدن منجر شود که با ناف گیری برطرف می‌شود.

در اثر دررفتگی ناف، گردش خون دچار مشکل و اختلال می­شود. اگر ناف به سمت راست بدن دررفتگی داشته باشد نشانۀ فشار در کبد است. اما وقتی ناف به سمت چپ بدن می‌رود طحال و معده مشکل دارند.

تحت فشار قرار گرفتن این اعضا در عملکرد آن­‌ها که خنک کردن بدن است اختلال ایجاد می‌کند. در این حالت متخصصان ناف‌گیری معمولاً با استفاده از جابه­‌جا کردن ناف و کارکردن روی پرده (صفاق)  و روش‌های دیگری که در بخش‌های بعدی گفته می‌شود، مشکل ناف را برطرف می‌کنند.

دلایل دررفتگی یا افتادن ناف چیست؟

 • جابه‌جایی یا حرکت‌ کردن ناف در بعضی از پوزیشین‌های روابط زناشویی
 • قرار دادن وزن بدن روی یک پا در هنگام راه‌ رفتن یا دویدن
 • بلند کردن وزنه های سنگین
 • کارکردن بیش از حد توانایی
 • انجام تمرین‌های سریع و چرخشی
 • ماندن طولانی‌مدت در یک وضعیت در مشاغلی مانند رانندگی، کارمندی، خیاطی و….
 • حرکت‌های ناگهانی مانند سقوط‌ از ارتفاع، حرکت نامتعارف در هنگام ورزش.

نشانه‎‌های دررفتگی ناف

 • یبوست
 • مشکلات معده
 • کم‌اشتهایی
 • کاهش حرکت‌های بدنی
 • دل درد
 • دردها و ناراحتی‌های بدون علت

 

روش های درمان دررفتگی ناف

ناف گیری شیوه­‌های متفاوتی دارد. مثل جا انداختن ناف توسط خود بیمار، جا انداختن ناف با کمک بادکش و درمان با ماساژ. گاهی یکی از این روش‌ها مشکل را برطرف می‌کند اما گاهی چند روش با هم به کار گرفته می‌شود.

درمانگر در حالتی که دررفتگی ناف مشهود نیست، می­‌تواند با معاینه و بررسی اسپاسم­‌های اطراف شکم، ناف‌ دررفتگی را تشخیص دهد و با ناف گیری آن را برطرف کند. 

معمولاً برای درمان در رفتگی ناف از این شیوه‌ها استفاده می‌شود:

 • پشتک‌ زدن برای افراد جوان‌تر که ناف به حالت طبیعی برگردد.
 • گذاشتن کیسۀ آب گرم روی ناف به مدت نیم ساعت. فشار دادن آرام و حس‌ کردن ضربان شکمی تا جایی که به سمت ناف برگردد.
 • فشار مداوم و ملایم به‌مدت چند ساعت. تا چند روز روی ناف به وسیلۀ کیسۀ گندم یا نمک.
 • چهارزانو نشستن بیمار و گرفتن زانوهایش توسط فرد دیگر. تا عضلات شکم بیمار کشیده شود. در این حالت ناف به جای اولش برگردد.
 • گرفتن عصبی که از زیر بغل رد شده و به همه جای دست عصب‌دهی می‎کند؛ با دو انگشت اشاره و شصت و فشار بسیار شدید.
 • آویزان‌ شدن بیمار از میلۀ بارفیکس و کشیده‎شدن عضلات شکمی.

 

در کلینیک دکتر سریتا خدمات ناف‌ گیری یا درمان افتادگی ناف ارائه می‌شود. این درمان در محیطی سالم، آرام و با حضور پزشکان مجرب، متخصص و مورد تایید مراکز علمی انجام می‎‌شود. در کلینیک دکتر سریتا تجربۀ شما از خدمات طب مکمل متفاوت خواهد بود. با مراجعه به کلینیک دکتر سریتا از خدمات متنوع این مرکز بهره‌مند شوید.

 

 

برای استفاده از خدمات دکتر سریتا

می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌های  7-88207836-021 و یا 88174700-021 تماس بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تماس با ما

شما کاربران گرامی می توانید از دیگر خدمات درمانی طب سنتی مانند فصد خون ، زالو درمانی ، حجامت ، بادکش ، فصد خون و … بهره‌مند شوید.  کلینیک دکتر سریتا نیز به عنوان مرکز طب سنتی آماده ارائه خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد

تماس با دکتر سریتا

برای استفاده از خدمات دکتر سریتا می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ تماس 88174700-021 بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره و ویزیت آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فهرست

4.8/5
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

نظر در"افتادگی ناف یا در رفتگی ناف در طب سنتی چگونه درمان می‌شود؟"

 1. ققنوس

  سلام . من مدت سه ماه است که فک میکنم نافم افتاده یا در رفته . کلا بیحال میشم زود از کار خسته میشم بی اشتها شدم حالت تهوع و سرگیجه هم خیلی کم دارم . درد زیادی اطراف ناف ندارم اما وقتی با انگشت فشار میدم درد میکنه . دسشویی هم که میرم شبیه اسهال میشه. خودم نافم رو جا میندازم بعد با یه دستمال که وسطش یه گره میزنم و میبندم کمرم طوری که گره بیفته روی نافم یکم وضعم بهتر میشه . اما به خاطر کار سنگین جسمی (اسانسور) بهبودی کامل نمیشه . میشه راهنمایی کنید

  • کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا

   سلام ققنوس عزیز،
   سن و جنس شما معلوم نیست. ولی برای جااندازی ناف لازم است آمادگی‌هایی حاصل شود. بعد از جااندازی هم لازم هست تقویت شکم برای جلوگیری از در رفتگی مجدد انجام شود. از طرفی عواملی که به وجودآورنده در رفتگی ناف هستند باید کنترل شوند؛ اعم از کاهش استرس، رعایت موقعیت‌های برخاستن و جابه‌جا شدن یا آشنایی با روش بلند کردن اشیا از روی زمین، ممانعت از حرکت‌های ناگهانی مثل پریدن از ارتفاع، اینها نکاتی هستن که بعد از ناف گیری باید رعایت شوند تا مجددا دچار در‌رفتگی ناف نشوید.

   • Zaher

    سلام من یک ماه نافم رفته بود نمیفهمیدم حالا که انداختم سر جاش هم سر گیجه دارم

   • فاطمه

    سلام خسته نباشید من ۲۷ سالمه وبه مدت چهار ساله ناف رفتگی دارم روش های مختلفی امتحان کردم اما جواب نداده نبض روی نافم به خصوص سمت چپ و معده احساس میکنم ودرد شدیدی دارم بخصوص وقتی روی شکمم میخوابم گاهی دچار حالت تهوع وخیلی کم اشتهام و همیشه ناراحتو عصبیم بدون دلیل. چند نفری که سعی کردن نافمو بگیرن گفتن دور تافت آب آورده وتا از بین نرفته کاری نمیتونیم کنیم اما من نمیدونم چطور میشه درمانش کرد. الان یه مایع سفیدی از نافم بیرون میاد و درشکم عجیبی دارم. من در کشور نروژ زندگی میکنم و دسترسی به طب سنتی ویا متخصص ناف رفتگی ندارم کلی آزمایش دادم و ‌دکترای اینجا میگن سالمی و چیزی نیست. اگه میشه لطفا کمک و راهنمایی کنین ممنون میشم.

    • امیرحسین یحیوی

     سلام فاطمه عزیز،
     شما میتونید از طریق سایت دکتر بانوکا https://b2n.ir/k19168 سایت ویزیت آنلاین مربوط به کلینیک طب سنتی دکتر سریتا از خانم دکتر رویا بنی عامریان وقت مشاوره آنلاین بگیرین .این سایت برای دوستانی هست که امکان حضور در کلینیک و ویزیت حضوری را ندارند.سلامت باشین.

    • گل

     سلام لطفا جهت سلامتید هرچه زودتر تشریف بیارید ایران -اصفهان

  • منصور

   سلام خسته نباشید من چندین ساله نافم می افته هر بار خودم جا می اندازم ولی دیگه خسته شدم اگر چند کیلو جسم سنگین حتی پنج کیلو بردارم می افته چکار کنم آیا درمان داره لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  • حسن

   سلام من هم ۴۰سالم هست سالی چندبار دچارکسالت شدیدبیحالی بی اشتهایی بیخوابی میشم وکلا دلهره دارم وافسرده میشم وقتی شکمم رامالش میدم دلهره ازبین میره داخل نافم نبض ضعف دارم وبالای نافم به شدت نبض میزنه ازافتادگی ناف هست

   • Midwife_moradi

    باسلام امکان در رفتگی ناف وجود دارد شما میتوانید جهت اطمینان از این قضیه با متخصصین ما در ارتباط باشین

    • فتاح

     سلام من حدودچندسالی است نبض نافم طرف چپ نافم تندتند میزنه سعی مکنم بادست به طرف ناف فشاربدم ولی فقط چندساعتی آنجا وای میسته دوباره برمیگرده جای خودش معده هم باآن دردمیکند خواهش میکنم چکارکنم اعصابم ناراحت شده هرروزدکتر میرم دارو میخورم ولی خوب نمیشم

     • ادمین

      سلام
      شما باید توسط پزشک متخصص طب سنتی ویزیت شود تا علت بیماری مشخص شود
      میتوانید از کلینیک ما وقت رزرو کنید و مراجعه کنید تا در بیماری شما بهبود حاصل شود

     • محمد

      من نیز علایم و مشکلات شما را دارم
      میشه لطف کنید بگید که مشکلات شما چطوری و کجا حل شد

     • کلینیک طب سنتی دکتر سریتا lndki

      سلام دوست عزیز،
      لطفا جهت مشاوره با کلینیک تماس بگیرین. 02188174700

  • سحر

   سلام
   من دختر ٢١ ساله هستم ده روزي هست كه اطراف نافم حس ميكنم سره درد نميكنه ولي همش يه نبضي ميزنه
   دليلش چيه
   خيلي نگرانم

  • مجید

   سلام میشه بگید چطوری ناف رو جا میندازید کسی رو ندارم نافمم رو جا بندازه دارم درد میکشم تورو خدا اگه میتونید راهنماییم کنید

   • مدیر

    سلام دوست عزیز،
    در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. لطفا جهت مشاوره با کلینیک تماس بگیرین. 02188174700

 2. حسین

  با سلام!
  الان حدود ۴ روز که پایین ناف احساس درد دارم
  بعضی وقت ها درد اونقدر زیاده که به خودم میپیچم و بعضی وقت ها هم خیلی کم
  مشکل چیه؟
  ناف افتاده یا آب آورده؟

  • کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا

   سلام حسین عزیز،
   سن، جنس، قوت بدن، شرایط گوارشی، شرایط کاری فرد باید معلوم شود. درد زیر ناف دلایل متفاوتی دارد و برای اینکه به تشخیص اصلی برسیم شرح کامل لازم هست که به ما کمک کند تا علت درد زیر ناف را پیدا کنیم.

   • Shakiba

    سلام وقتتون بخیر.من ی دختر 19ساله هستم.
    الان دوساله ک ب اندازه ی چهاربند بالای نافم ی ضربان خیلی شدی هست‌.راستش من فک میکردم ک خیلی عادی باشه‌.واسه همین پیگیرش نشدم.ضربانش انقد شدیده ک وقتی دراز میشکم روی پیرهنم مشخصه و وقتی ب شکمم نگاه میکنم کامل مشخصه.همون قسمت ی برآمدگی هم هست.و راستش توی این دوسال خیلی مشکلات گوارشی داشتم.اخیرا هم بهم گفتن کبدت مستعد چرب شدنه.الان ک مطالب شما رو خوندم حدس میزنم ک اگ نافم افتاده باشه.پس از اونه!بنظرتون این ضربانه نافمه؟

    • Midwife_moradi

     سلام و وقت بخیر تشخیص قطعی در رفتگی ناف جز با معاینه توسط متخصصین امکان پذیر نیست

    • منصوری

     سلام روز بخیر ونیکی، من 7٢سال سن دارم سالهاست که بعضی اوقات دررفتگی ناف پیدا میکنم وهر بار با مالش روغن وماساژ وبادکش وبیتن آن با شال خوب میشدم، اماالان مدت ۶ماهه که نافم در رفتگی پیدا میکنه وهمان کارها را انجام میدم وصبح ناشتا نبات داع با کمی روغن زیتون میخورم بهتر میشم ولی چند روز بعد دوباره همانطور میشم، البته من سالهاست که صبح نیم ساعت ورزش‌های کششی انجام میدم، تشکر ازشما

   • یعقوب نعمتی

    سلام من هم چند سالیست دچار افتادگی ناف هستم دکتری قبلا باتزریق آمپول درمان قطعی انجام میداد که بد بختانه فوت کردند چندی پیش آیا شما از این روش آگاهی دارید راهنمای کنید

  • حسین

   تا ۶ ساعت آب نخور در صورت لزوم یک چهارم لیوان آب ولرم بخور فقط در طول این زمان غذای سفت و موز بخور و پس از ۶ ساعت یک بطری کوچک نوشابه مشکی میل کن از آن به بعد هم زیاد آب نخور اگه هم خوردی آب ولرم بخور چون با خوردن آب سرد دوباره بند ناف می افته
   با تشکر حسین احمدیان ۰۹۳۶۶۳۱۳۰۱۰

 3. ستاره

  سلام چند روز پیش به یک پزشک سنتی مراجعه کردم ناف مرا با انگشت چرخاند و از آن به بعد دچار یبوست شدم قبل از آن روزانه حداقل دو سه مرتبه اجابت مزاج کامل داشتم هیچ دردی هم در ناحیه شکم نداشتم و پزشک مربوطه هم اطلاع داشت الان نگرانم که نکند این کار او مرا دچار مشکلی کرده باشد لطفا” راهنمایی بفرمائید

  • کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا

   سلام ستاره عزیز،
   بنا به علتی که جا اندازی ناف برایتان انجام شده، لازم هست علامت به وجود آمده را به اطلاع پزشک مربوطه برسانید. پزشک مربوطه در جریان جزییات هست و می‌تواند با علائم جدیدی که بوجود آمده است شما را راهنمایی کنند.

  • م. ص

   با سلام . ۲۰ روز بعد از زایمانم از گن سفت و سخت استفاده کردم و یبوست شدیدی گرفتم . که به هیچ کدوم از درمانا پاسخ نمیده. ممکنه مربوط به در رفتگی ناف باشه

 4. بابک

  سلام من هم مشکل افتادگی ناف دارم ولی پزشک یا کسی که بتونه این مشکلو حل کنه را نمیشناسم لطفا کمکم کنید 🙏اعلایم وقتی روی ناف دست و یکم فشار وارد میکنید مثل نبض تند تند میزاند خستگی بیش از حد .درد در ناحیه پشت کمر ..تپش قلب شدید ..پادرد وگزگز کردن کف پاها …تبریز

  • کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا

   سلام بابک عزیز،
   برای انجام این‌کار می‌توانید به کلینیک طب سنتی دکتر سریتا و یا سایر سلامتکده‌های معتبر طب سنتی مراجعه کنید. پزشک ضمن گرفتن شرح کامل، بررسی ناف انجام می‌دهد و در صورت لزوم جا اندازی ناف هم انجام می‌شود.

  • سارا

   سلام خوبی ببخشید شما نافتون درست شد منم مشکلی مثل شما دارم

   • علی

    سلام منم مث این بابک جان بودم
    پاشنه پای یه نفر دیگ روی ناف بگذارید
    اروم اروم فشار بدین تا ناف ب جای اول برگردد..تبریز

 5. ممد

  سلام حدود چند سالی هست که دچار نفخ میشوم و در زمان دانشجویی هم همینطور، آن زمان متوجه شدم که وقتی باد خنک به شکمم میخوره اینطوری میشم، ولی اواخر خیلی شدید شده و همش نفخ هستم، ممکنه از افتادگی ناف باشه؟
  علائم شبیه سندروم روده تحریک پذیر دارم که یکی از دلایلش میتونه از استرس باشه و دکترم گفت میتونه از استرس باشه، ولی من آدم استرسی نیستم و استرس چندانی ندارم،

  • Midwife_moradi

   سلام وقت بخیر یکی از نشانه های سردی سیستم گوارش نفخ می باشد شما میتونین جهت تشخیص و درمان قطعی به متخصصین ما مراجعه کنید

 6. علی

  سلام. میشه یک پزشک خوب برای درمان معرفی کنید

  • کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا

   سلام علی عزیز،
   لطفا حوزه درمانی مورد نظر خود را مشخص کنید. ضمنا در سایت گروه تخصصی پزشکان موجود می‌باشد.

  • خالد

   سلام خدمت شما داکتر صاحب انشاالله که جور باشید من یک پسر استم ۲۳ سالم است و مدت سالهاست که نافم بی جای بوده و درد نداره اما پرش زیاد داره و همیشه گیچ استم و احساس میکنم که دور نافم آب داره و هر وقت که بجای میکنم دوباره بیجای میشه بیخی خسته ام کرده ممنون میشه از. رهنمای تان

 7. ندا نادری

  سلام من 4سال ونیم که نافم افتاده و چند بارم با ماساژ بادکش جا انداختیم ولی فقط چند روز سر جاشه بعد دوباره از جاش در میاد

  • کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا

   سلام خانم نادری عزیز،
   علت اصلی جا‌به‌جا شدن ناف، وجود مایع دور ناف است که باید با روش هایی از جمله نمک داغ یا قابلمه آب داغ یا خشت خام داغ آن مایع را از بین برد و بعد ناف را درست جا انداخت. با انجام اینکار دیگر جا‌به جا نخواهد شد.

  • سید رضوی

   حتما بدون صبحانه مشغول کار میشی هیچ وقت با شکم خالی کار نکنید

 8. محمد

  سلام ،صدیقی هستم لطفا هزینه ناف گیری را اعلام می کنید.باتشکر

  • مدیر

   سلام جناب صدیقی
   هزینه ناف گیری سی هزار تومان است.

  • مصطفی

   سلام بنده حدود ده روز بود نافم درد ملایمی داشت تا اینکه چند روز پیش بار سنگین بلند کردم و سوزش شدید در نافم حس کردم بعد از اینکه به پزشک سنتی مراجعه کردم گفتن درفتگی ناف داری و نافم را جا انداخت ولی روز بعد باز گفت در رفته و باید دارو مصرف کنم میشه بگین چه داروهایی برای درمان عنونتهای اطرف ناف خوبه مصرف کنیم

   • Midwife_moradi

    سلام و ادب
    بعد از جا اندازی ناف لازمه که از انجام کارهای سنگین و ورزش های سخت خود داری کنید و برای تغییر وضعیت از حالت خوابیده به نشسته ابتدا به پهلو شوید سپس بنشینید بعد از جا اندازی ناف میتونین از روغن مصطکی برای ماساژ شکم استفاده کنین

 9. Sana

  سلام در رفتگی ناف میتونی عامل دیر افتادگی پریود بشه؟

  • کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا

   سلام سانا عزیز،
   بله، در رفتگی یا جا‌به‌جاشدگی ناف می‌تونه باعث تغییرات هورمونی یا عقب افتادگی عادت ماهیانه در خانم‌ها شود.

 10. سوده

  سلام من 33سالمه یه اشتباه بزرگی که کردم تخمه باپوست خوردم یه روز یبوست گرفتم رفع شد بعددوره شقاق رو گدروندم الان مدفوع سختی ندارم توشکمم احساس درد دارم مخصوصاسمت چپ بدنم بسمت کلیه ها اطراف ناف بسمت بالاهم درد حس میکنم حس میکنم توانایی تو خروج گاز شکمم ندارم عضله مقعدفکر کنم ضعیف شده دکتر رفتم رادیوگرافی کردم گفت مشکلی نداری ممکنه دررفتگی ناف باشه چون من قبلا جایی کارمیکردم واجسام سنگین تقریبابرمیداشتم خانم هستم ممنون اگر راهنمایی کنید

  • کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا

   سلام سوده عزیز،
   خیلی موارد می‌تواند برای شما مطرح شود لذا لازم است حضورا ویزیت شوید. معاینه کامل شکم انجام شود، محل درد یا احساس ناراحتی بررسی شود و با توجه به آن جواب دهیم. اما ممکن است افتادگی ناف هم جواب شما باشد.

 11. مریم

  سلام من در رفتگی ناف زیاد میگیرم، بطوری ک الانا شدید تر شده هربار ک سنگین بلند میکنم یا زیاد روی زمین میشینم، اطراف نافم بزرگ و ورم میکنه و خیلی سفت میشه، اسهالم میگیرم،بعدش خودمو با میله بارفیکس اویزون میکنم و توازن پیدا میکنه،شما راه حلی برای کمتر شدنش ندارید؟ یا درمان کامل؟

  • کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا

   سلام مریم عزیز،
   علت های زیادی دارد. بیشترین چیزی که باعث جا‌به‌جا شدن ناف است مایع اطراف ناف هست که باید آن مایع را خشک کرد.

 12. توحید

  سلام من خیلی نافم زود زود از جاش میوفته و شنیدم که اب دور ناف باعث این هست لطفا توضیح بدین چطوری و روزی چنبار کیسه نمک یا هرچیزی که بشه با اون برطرفش کرد انجام میشه ممنون

  • Midwife_moradi

   سلام
   بعد از جا اندازی ناف از انجام کار و ورزش های سنگین خودداری کنید و شکم خودتون رو بعد از جا اندازی ناف با روغن مصطکی ماساژ دهید و برای تغیییر حالت از حالت خوابیده به نشسته ابتدا به پهلو شوید

 13. حمید

  سلام آقای دکتر من چندروز پیش اجسام سنگین جابه‌جا کردم بعد از درد شکمم به پزشک مراجعه کردم ولی خوب نشد دیروز هم مادرم یک نان روغنی درست کرد و روی شکمم گذاشت پدرم هم لیوان گذاشت ولی هنوز درد ناگهانی دارم و همچنین نفخ و بی‌حالی و از دست دادن اشتها آیا ممکن است ناف نباشد و اگر ناف هست لطفا روشی مطمئن معرفی کنید ممنون میشم پسر هستم و 15 سالمه و وزن 90 قد 160

  • Midwife_moradi

   سلام دوست عزیز
   تشخیص قطعی افتادگی ناف جز با معاینه توسط متخصصین امکان پذیر نیست احتمال اینکه شما افتادگی ناف داشته باشین وجود داره جهت تشخیص قطعی میتونین به متخصصین مجرب ما مراجعه کنید

 14. مهدیه

  سلام من نافم دوساله افتاده والان که فهمیدم چند باره جاش میندازن و دوباره میفته از همه روش ها هم استفاده کردم الان باید چکار کنم

  • Midwife_moradi

   پس از جا اندازی ناف لازمه که با روغن مصطکی شکم ماساژ داده بشه و از انجام کارهای سنگین و ورزش های سنگین خودداری بشه و برای تغییر حالت از حالت دراز کش به حالت حالت نشسته ابتدا به پهلو بشین و سپس بنشینید

 15. داود

  سلام درمان همیشگی برا نیفتادن ناف چیه یه دارویی ورزشی یا… معرفی کنید ممنون میشم

  • Midwife_moradi

   سلام و قت بخیر
   درمان افتادگی ناف جز با ماساژهای مخصوص امکان پذیر نیس و پس از درمان باید مراقبت های لازم مثل عدم کار و ورزش های سنگین رعایت شود در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده مجددا بیرون زدگی ناف اتفاق میوفتد

 16. سعيد

  سعيد
  سلام من در ناحيه ناف دردي ندارم ولي نشانه هاي انرا دارم معده درد بي اشتهايي بي حسي دستو پا تپش قلب فشارم بالا ميرود جايي رفتم برام جا انداختن ولي باز تپش قلبو دارم وبي اشتهايي و ضعفو اگه ميشه راهنمايي كنيد كه ايا طبيعي بعد جا انداختن يا جا نيوفتاد؟ در ضمن اجرو داغ ميكنم ميشينم روش تا ان مايع از بين بره ولي نشانه هايش هنوز هست ممنون ميشم كمكم كنيد

  • Midwife_moradi

   سلام و عرض ادب
   احتمال اینکه ناف شما جا نیوفتاده باشد یا پس از جا انداختن مجددا دچار در رفتگی بشین وجود داره همچنین عوامل دیگری ممکنه باعث طپش قلب و ضعف شما شده باشه که میتونین با مراجعه به پزشکان مجرب ما از تشخیص نهایی بهرمند بشین

 17. فاضل

  سلام اقای دکتر فاضل هستم متاسفانه من در خارج از کشور هستم و دسترسی به طب سنتی ندارم لطفا کمکم کنید .مدت یک ماه میشود که دور نافم درد میکند .بطوری که احساس میکنم در شکم من پر از اب هست و اینور و انور در حرکت است .کم اشتها شدم و خسته .به هر کس هم در ایران میگویم .میگوید اب در نافت افتاده .پیش هر پزشکی هم میروم میگود مشکلی نداری در هیچ ازمایشی

  • کلینیک طب سنتی دکتر سریتا

   سلام فاضل عزیز
   به خاطر مشکلی که براتون پیش اومده واقعا متاسفیم و امیدواریم هر چه سریعتر سلامتی تون رو به دست بیارید. شما می تونید هر روز به جز سه شنبه ها بین ساعت 7 تا 8 شب با پزشک ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره بشید. قطعا برای تشخیص دقیق اینکه بیماری شما افتادگی ناف هست یا نه دکتر باید سوالات دیگه ای هم ازتون بپرسن. 09902251399 خانم دکتر تبرایی

 18. عبدالله حیدری

  سلام من خیلی وقت هست در رفتگی ناف دارم چه کاری انجام بدم یا ندم نافم جا به جا میشه و شکم درد میگیرم و اسهال. میشم آیا راهی برای درمان همیشگی هست بگین خیلی خیلی خیلی ممنون میشم

  • کلینیک طب سنتی دکتر سریتا

   آقای حیدری عزیز سلام
   بله، خوشبختانه افتادگی ناف درمان دائم هم داره البته در صورتی که توصیه های پزشک رو هم جدی بگیرید. با توجه به دردناک بودن و مشکلات زیادی که این بیماری ایجاد میکنه بهتره هر چی سریع تر برای بهبود اون اقدام کنید. شما می تونید هر روز به جز سه شنبه ها بین ساعت 7 تا 8 شب با پزشک ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره بشید. 09902251399 خانم دکتر تبرایی
   براتون ارزوی سلامتی داریم

 19. نیره

  سلام مدتی هست که دائما نافم دررفتگی پیدا میکند ومخصوصا در پاهام درد احساس میکنم چندین بار اقدام به جا انداختن ناف توسط متخصصین سنتی کردم ولی باز همون مشکل را دارم باید چیکار کنم

  • فرزانه سردابی

   دوست عزیز سلام
   اولین سوالی که باید از شما بپرسم اینه که آیا به متخصص طب سنتی مراجعه کردید یا پزشک تجربی طب سنتی؟ متخصصان طب سنتی، پزشکانی هستن که در دانشگاه های خارج یا داخل کشور در رشته طب سنتی تحصیل کردن اما پزشکان تجربی بدون تحصیل در رشته های مرتبط اقدام به درمان میکنن که مراجعه به اونها می تونه خطرناک و آسیب زا باشه. در مورد بیماری تون، شما می تونید هر روز به جز سه شنبه ها بین ساعت 7 تا 8 شب با پزشک ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره بشید. قطعا برای تشخیص دقیق اینکه بیماری شما افتادگی ناف هست یا نه دکتر باید سوالات دیگه ای هم ازتون بپرسن. 09902251399 خانم دکتر تبرایی
   براتون آرزوی سلامتی داریم

 20. zhale

  سلام من32 سالمه الان مدت 8 ماهه لرزش بدن،تپش قلب،سرگیجه،بی حسی دارم به هر پزشکی مراجعه کردم آزمایشاتم رو دیدند گفتند مشکلی نداری اما حال خوبی ندارم میتونه از اثر افتادن ناف باشه چون ضربان ناف و بالای نافم خیلی زیاده؟؟؟ آیا افتادن ناف باعث کند شدن جریان خون میشه؟؟؟

  • فرزانه سردابی

   سلام دوست عزیز
   مهم ترین چیزی که هر فردی در مورد سلامتی بدنش باید بدونه اینه که هیچ علائمی بی علت به وجود نمیاد، پس اگر علائم آزاردهنده ای وجود داره حتما باید تا رسیدن به تشخیص دقیق بررسی بشه. اما در مورد اینکه این مورد افتادگی ناف هست یا خیر باید سوالات دقیق تری در مورد نشانه های بیماری از شما پرسیده بشه. شما می تونید هر روز به جز سه شنبه ها بین ساعت 7 تا 8 شب با پزشک ما تماس بگیرید و به صورت “رایگان” مشاوره بشید. 09902251399 خانم دکتر تبرایی

 21. ناهید

  سلام من حدود سه ماهه که معده درد و دل درد شدید دارم سونوگرافی و اندوسکپی
  هم انجام دادم دکتر گفتن مشکلی خاصی نیست
  خیلی بی اشتهام و هرچی میخورم حالت تهوع میگیرم
  یبوست هم دارم
  ممکنه از در رفتگی ناف باشه؟
  سنم من ۲۰ سال هست

  • فرزانه سردابی

   سلام دوست عزیز
   تو سن شما کمتر افتادگی ناف اتفاق میفته با اینحال متاسفانه در سنین پایین هم مواردی از ابتلا به این بیماری وجود داره. بی اشتهایی، حالت تهوع، معده درد و دل درد از علائم شایع افتادگی ناف هستن. با اینحال برای تشخیص دقیق لازمه علائم شما توسط پزشک به صورت دقیق بررسی بشه. شما می تونید هر روز به جز سه شنبه ها بین ساعت 7 تا 8 شب با پزشک ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره بشید. قطعا برای تشخیص دقیق اینکه بیماری شما افتادگی ناف هست یا نه دکتر باید سوالات دیگه ای هم ازتون بپرسن. 09902251399 خانم دکتر تبرایی

 22. زهرا

  سلام من بالای نافم و زیر معده سفت هست و مثه نبض محکم میزنه ک کلا منا بیحال میکنه و اشتهام رو از دست میدم ..میشه ادرستون رو بگید

  • فرزانه سردابی

   سلام دوست عزیز
   متاسفانه این علائم با علائم افتادگی ناف مشابهت داره. ولی برای تشخیص دقیق نیار به بررسی سایر علائم بالینی توسط پزشک هست. شما می تونید هر روز به جز سه شنبه ها بین ساعت 7 تا 8 شب با پزشک ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره بشید. 09902251399 خانم دکتر تبرایی و اگر تمایل به مراجعه حضوری دارید می تونید از طریق این شماره ها: 09154941674- 88207836 (021)- 88207837 (021) وقت برای ویزیت حضوری بگیرید. آدرس مطب هم که خواسته بودید: تهران_ خیابان ولیعصر بالاتر از توانیر کوچه ترابنده پلاک 6

 23. فائزه محمدی

  سلام و خسته نباشید
  من چند روزی هست ضعف و بی‌حالی شدید تو پاهام دارم و درد اطراف ناف و حتی خودم تند شدن نبض رو اطراف نافم حس میکنم. دهنم خشک و اشتهامم خیلی کم شده ممکنه نافم افتاده باشه؟

  • فرزانه سردابی

   سلام دوست عزیز
   بله، این علائم می تونه ناشی از افتادگی ناف باشه اما برای پاسخ دقیق باید سوالاتی در مورد سایر علائم هم از شما پرسیده بشه. شما می تونید هر روز به جز سه شنبه ها بین ساعت 7 تا 8 شب با پزشک ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره بشید. 09902251399 خانم دکتر تبرایی
   براتون آرزوی سلامتی داریم

 24. شیما

  سلام جنسیتم زن سنم 46 سال به مدت 4 الی 5 ماهه که در ناحیه نافم درد خیلی شدیدی دارم و این درد دائمیه هر دکتری هم که رفتم هیچ جوابی نگرفتم هیچکس نمیفهمه دردم چیه حدودا یکسال پیش هم از نافم اب اومد و چند روز بوی خیلی بدی ازش میومد
  ممکنه نافم افتاده باشه؟ همه ی دکترا افتادن نافو مسخره و چیز چرتی میدونن و همه میگن چیزیت نیس ولی از درد دارم میمیرم

  • فرزانه سردابی

   سلام دوست عزیز
   علائم شما مشابهت زیادی با علائم افتادگی ناف داره. قطعا اگر پزشکی توانایی تشخیص بیماری شما رو نداره در مورد درمان هم نمی‌تونه نظر بده. افتادگی ناف نه تنها در ایران حتی در آمریکا و کشورهای اروپایی هم به عنوان یک بیماری تایید شده در طب مکمل شناخته شده، شما می تونید هر روز به جز سه شنبه ها بین ساعت 7 تا 8 شب با پزشک ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره بشید. قطعا برای تشخیص دقیق اینکه بیماری شما افتادگی ناف هست یا نه دکتر باید سوالات دیگه ای هم ازتون بپرسن. 09902251399 خانم دکتر تبرایی

 25. محمد

  سلام ۴۱ساله هستم مشکلم دررفتگی ناف است پیش هر دکتری رفتم فقط میگن سندروم روده بزرگ است دو بار تهران سه بار مشهد دو بار یزد و جاهای دیگه رفتم دارو بهم دادن فقط مسکن هستن نزدیک به ۱۸سال است که با این مریضی دست و پنجه نرم میکنم اما خوب نشدم علایم ۱.نفخ ۲.طولانی بودن دفع ۳.بلغم همراه مدفوع۴.بی حوصلگی ۵.بی اشتهایی ۶.عصبی بودن ۷.درد دور ناف

  • فرزانه سردابی

   سلام دوست عزیز
   در رفتگی ناف اگر درمان نشه علائم سخت و دردناکی داره. مصرف مسکن نه تنها مشکل شما رو حل نمیکنه بلکه می تونه منجر به مشکلات و بیماری های دیگه هم بشه. 18 سال تحمل افتادگی ناف و علائم اون واقعا سخت و طاقت فرسا است. شما می تونید هر روز به جز سه شنبه ها بین ساعت 7 تا 8 شب با پزشک ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره پرشکی بگیرید. شماره تماس 09902251399 خانم دکتر تبرایی

 26. محمد

  سلام شماره موبایل خانم دکتر تبرایی مشکل داره هر وقع تماس میگیرم قطع میشه

  • فرزانه سردابی

   سلام دوست عزیز
   وقت بخیر
   بله متاسفانه مشکلی در آتن دهی خط بیماران پیش آمده بود که در حال رفع شدن و پیگیری است. از امشب امکان تماس با ایشون بین ساعت 7 تا 8 شب وجود داره. هر شب به جز سه شنبه ها
   با آرزوی سلامتی برای شما

 27. زهرا

  سلام ۲۷ سالمه چند وقته اطراف نافم دردشدید داره دکترهم رفتم سونو هم انجام دادم دکتر میگه هیچ مشکلی ندارید ولی از درد شکم سرپا نمیتونم باشم

  • Midwife_moradi

   سلام وقت بخیر
   درد شما میتواند ناشی از افتادگی ناف یا اسپاسم شدید عضله شکمی باشد که تشخیض افتراقی جز با معاینه فرد متخصص امکان پذیر نیست

 28. محمد

  سلام.من مدتی افتادگی ناف داشتم ولی باکمک طب سنتی جاش انداختم ولی یه مشکل دیگه دارم اونم مایع داخل نافم که شبیه آب باعث برخی مشکلات توی شکمم میشه مثلا ضربان بالای نافم وگرفتگی عضلات شکمم خواستم ببینم این آب داخل نافموچطوربرطرف کنم؟

 29. امیر

  سلام وقتتون بخیر من28 سالمه مدته 9ساله مشکل افتادن ناف درم یعنی دور نافم اب جمع میشه تا چهار سال قبل تقریبا ماهی یکبار نافم اب میاورد میرفتم پیش پزشک طب سنتی برام جا مینداخت اما الان 4ساله اصلا نافم جا نمیفته پیش چنتا پزشک طب سنتی رفتم همشون میگن نافم افتاده ولی به حدی دور نافم اب جمع شده نمیتونن جا بندازن حتی پزشک جراح هم رفتم کلی ازمایش و عکس و سی تی اسکن چیزی نشون نداد میگن مشکلی ندارم این مریضی کل زندگیمو بهم ریخته خواستم بدونم چیکار باید کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 30. عباس

  سلام. شما در استانهای دیگر هم فعالیت دارید؟ مثلا در قم؟ و اگه دارید خودتون هستید یا سایر همکارهاتون؟ اون همکارهاتون در کارشون مهارت و قابلیت لازمو دارن؟ اگه در قم نمایندگی یا شعبه ای دارید آدرسشو لطف کنید. ممنون

 31. امیرمهدی

  سلام من ۱۰ روزی هست که دور نافم ورم کرده د زورممم کم شده مثلا یک دبه ۵ کیلویی را به زور بلند می‌کنم و وقتی هم که خم می شم که مثلا استکانی از زمین بردارم نافم درد می گیره وقت های عادی که نشستم درد نمی کنه . ۱۵ روز پیش نافم از جا در رفت بعد از ۳ روز جاش انداختم. ورم نافم از وقتی شروع که پنجره های آهنی بزرگ قدیمی که از خانه مون بود بلند کردم ورم نافم شروع شد.
  مشخصات من
  سن:‌ 14 (نزدیک به ۱۵ سال)
  جنسیت: پسر
  باید چه کار کنم که درد ناف خوب بشه ممنون میشم از بگید.

 32. بهار

  سلام من 22سالمه و یک ساله ک نافم افتاده تو این مدت چند بار تلاش کردم ولی جا نیافتاد الان هم باردارشدم نگرانم ک مشکلی برا بچه پیش نیاد میشه راهنمایی کنید

 33. حسن

  سلام هرچندماه دچاربی اشتهایی کسالت دلشوره ومشکلات عصبی یبوست ونبض بالای ناف میشوم پیش دکتر روانشناس هم رفتم قرص مصرف میکنم ولی مشکلاتم برطرف نشده آیا میتونه آفتادن ناف باشه

  • Midwife_moradi

   سلام عرض ادب
   حس کردن ضربان ناف یکی از علایم افتادگی ناف می باشد جهت تشخیص نهایی میتونین از پزشکان مجرب ما کمک بگیرین

 34. محمد

  سلام در رفتگی ناف دارم کسیو برای درمان نمیشناسم .کسی میدونه راهنمایی کنه سپاس

 35. محمد

  خراسان رضوی تربت حیدریه هستم.. ممنون

 36. سمانه

  سلام من یه شب تا صبح جای سردی خوابیدم و خودمو کش میاوردم که صبح وقتی پاشدم یهو بعداز کش اوردن بدنم نافم به شدت درد گرفت تا خودم به دستشویی رسوندم تا جایی که میتونستم نافمو فشار دادم بعدش بیهوش شدم و دیگه دردی نداشتم ولی الان بعد از دوسال هنوز یه دردایی رو احساس میکنم بنظرتون مشکل چیه

  • Midwife_moradi

   سلام وقت بخیر احتمال اینکه افتادگی ناف داشته باشین هست یا ممکنه دچار اسپاسم شدید شده باشین جهت بررسی بیشتر میتونین به متخصصین ما مراجعه کنید

 37. حیاط الله

  سلام وقت بخیر
  من ۴٠ سال دارم تقریبا ١٨ ساله نافم در رفته علائمی که دارم درد شدید بی اشتهایی بی حالی معده ام اصلا درست کار نمیکنه بیشتر موقع ها یبوست دارم و اسهال میگیرم و شدیدا لاغر شدم.
  پیش دکتر هم رفتم سه ماه زیر نظر دکتر بودم چند بار تب سوزنی انجام داده بود تقریبا خوب شده بودم ولی دارو ها که قطع شد و دکتر نرفتم خیلی بدتر شد شما یک راه پیش روی من بزارید
  برای روده و معده و اکثر اعضای بدن هم ازمایش دادم و چک کردم و سالم بودند.

  • رزيتا ساداتيان

   سلام من ٥٠ساله هستم حدود ١٢سال قبل زايمان دوم داشتم وبعد از آن گاهي نافم به بيرون ميزد وگاهي داخل ميرفت ولي الان مدتي است كه نافم بيرون زده دوبار شلوار جين تنك پوشيدم ودرد شديدي داشتم الان بايد حتما عمل كنم ياروشي براي جاانداختن ناف وحود دارد؟

 38. مهشید

  سلام خسته نباشید. من خانم ۳۶ ساله هستم. یه هفته پیش یه دفعه از خواب بلند شدم یه ناحیه بین کمرم و پام درد گرفت و احساس گرفتگی کردم. شبش بچه مو رو که ۲۳ کیلوهست سه طبقه بغل کردم از فرداش پهلوی راستم و زیر دلم و دور نافمو چند نقطه تو کمر به شدت درد میکنه.درد زیر دلم ببخشید مثل موقعی هست که تو خواب ادرار داره و با دردش از خواب بیدار میشهاون طوری هست. میشه راهنماییم کنید

  • Midwife_moradi

   سلام
   امکان اینکه شما دچار در رفتگی ناف باشین وجود داره ولی باید بررسی بیشتری انجام بدین ممکنه مشکل چیز دیگه ایی باشه

 39. مهشید

  سلام خسته نباشید. من خانم ۳۶ ساله هستم. یه هفته پیش یه دفعه از خواب بلند شدم یه ناحیه بین کمرم و پام درد گرفت و احساس گرفتگی کردم. شبش بچه مو رو که ۲۳ کیلوهست سه طبقه بغل کردم از فرداش پهلوی راستم و زیر دلم و دور نافمو چند نقطه تو کمر و سمت معده م به شدت درد میکنه.درد زیر دلم ببخشید مثل موقعی هست که تو خواب ادرار داره و با دردش از خواب بیدار میشهاون طوری هست. میشه راهنماییم کنید

 40. علیرضا

  سلام ، من ۱۷ ، ۱۸ ساله هستم وزن ۵۰ کیلو ار نظر ایمنی بدنم ، مقاومم و مشکلی ندارم اما این مشکل زندگیم رو بدجور بهم زده : به طور ناگهانی حتی هنگامی که اروم نشستم درد بسیار شدیدی به سرعت برق از ناف تا نوک آلت حس میکنم به طوری که اون لحضه خود به خود میخوابم زمین و به خودم می پیچم ، خصوصا وقتی که بدنم دو میکشم تا نوک التم تیر میکشه ، خواهشا بگید ایا میتونه به خاطر افتادگی ناف باشه یا نه چون وافعا برام معذل شده.

  • پویا قادری

   سلام وقتتون بخیر،من نزدیک یە سالە کلا اشتهامو از دست دادم و همیشە خستە و بیحالم،پشتمم همیشە درد میکنە،ضربان شکمی دارم تقریبا بالای نافم بعضی وقتا با انگشت اون نقطەرو یکمی فشار میدم انگار یە گرە است زیر دستم لیز میخورە،ایا ممکنە این ها علائم در رفتگی ناف باشە؟ممنون میشم کمکم کنید

 41. ميلاد

  سلام اسمم ميلاد 23سال سن دارم کولبرم دوماه پيش ي حالت بهم دست داده حالت بي حالي ،استفراق وخستگي وقتي ناف موجاميندازن خوب ميشم ولي صبح روز بعدش وقتي ازخواب بيدارميشم دوباره همون حالت ميشم کلا دوماه هم ميشه کولبري نکردم توخونه ميشينم.

 42. ندا

  سلام خسته نباشید
  من ۲۷ سالمه و الان چندین ساله مشکلات زیادی بدون علت دارم یکماه خوب میشه دوباره برمیگرده
  یبوست..لرزش دست و پا و حالت افت فشار…دل درد و هر از گاهی دل پیچه و اسهال…گاهی اوقات حالت تهوع…بی اشتهایی…خستگی مفرط…سردرد…شکم و معده م غرغر میکنه…درد شدید پشت…رنگ پریدگی…دست میزنم اطراف نافم خیلی درد میکنه..چشمم سیاهی میره و تپش دارم…ازمایش انجام دادم و هیچ مشکلی نداشت…برای قلب و کبد رفتم دکتر و سونوگرافی گفتن مشکلی نیست…چند بار نافمو جا انداختم ولی موقتی بهتر شدم(ناگفته نماند بعد جا انداختن درد شدید ناف داشتم) و این حالتام دوباره برگشت…خواهش میکنم راهنماییم کنید خسته شدم از دکتر رفتن

 43. م. ص

  با سلام . ۲۰ روز بعد از زایمانم از گن سفت و سخت استفاده کردم و یبوست شدیدی گرفتم . که به هیچ کدوم از درمانا پاسخ نمیده. ممکنه مربوط به در رفتگی ناف باشه

 44. پریسا

  سلام مرسی از اطلاعاتی که دادین مفید بود من مشکلات شدید گوارشی مخصوصا روده رو دارم. بعضی شبا اسپاسم میشم و از طریق سوراخ مقعد این اسپاسم شروع میشه. و طوری در دلم میپیچه که حس میکنم نفس میگیره . به زور و زحمت باد شکم رو خالی میکنم تا یذره خوب شم. من احساس میکنم نافم افتاده . اگر بیام و تشخیص این باشه برای تقویت گوارشمم چیزی تجویز میکنین؟
  ۲۸ سالمه

  • کلینیک طب سنتی دکتر سریتا

   سلام دوست عزیز
   وقت بخیر
   خیلی مهمه که مشکل تون هر چه هست توسط پزشک ریشه یابی و درمان بشه
   بله می تونید با مطب تماس بگیرید و برای دکتر عباس جوشن وقت ویزیت بگیرید
   قطعا براتون دارو و درمان های لازم تجویز خواهد شد

 45. سعادت

  سلام من چهار سال پیش کم کم رگ نافم شروع کرد ب ضربان دار شدن و گیجی بی حوصلگی تاری دید خشکی دهان درد رگ پشت پا و خشکی دهان بعد از ی هفته برام اتفاق افتاد بعد از حدود چند ماه معدم بهم ریخت جناق سینه ام درد گرفت و اندوسکوپی شدم هچی تشخیص نداد مشکلی نبود فقط گفت قرص ناشتا بخور خلاصه با همه این علایم کشید به سه سال دیگه درد زیر دنده سمت راستم داغونم کرد ه بود دکترم رو عوض کردم چند بار سونو شدم همه چی طبیعی بود و دردم شدید ترشد .دوباره اندوسکوپی شدم گفت ک واریس مری داری دلیلش هم کبدت خوب کار نمیکنه خلاصه ازمایش کبد سونوگرافی سی تی اسکن انجام دادم مشکل کبد نداشتم هچی هم نفهمیدن وتا الان هم ادامه داره وقتی روی شکمم میخوابم دستم رو مشت میکنم میزارم روی نافم دردم ارومم میشه رودهام ی کم سر صدا میکنن و ی کم اشتهام باز میشه .بخدا زندگیم شده جهنم اگ میشه کمکم کنید مرسی بهم پیام بدین ممنونم 09138796056

 46. مهربانو

  سلام وقت بخیر چندروز بود از نافم یه آب کم ترشح میشد .ولی اصلا درد نداشتم فقط در حد خارش . مراجعه کردم پزشک آنتی بیوتیک داد مصرف کردم وفعلا خوبه ودرد وخارش ندارم ممکنه افتادگی ناف داشته باشم؟ نیاز هست مراجعه کنم برای جاانداختن ناف؟

 47. مهسا

  سلام من خانم هستم 35 سالمه تقریبا 18 سالی میشه که نافم میوفته و با اینکه میندازمش بازم خیلی زود میوفته اوایل نمیدونستم افتادن ناف چیه دکترا هم تشخیص نمیدادن دوستان منو راهنمایی کردن تا فهمیدم که علت چیه ولی الان طوریه که باید هر هفته برم پیش نافگیر وبه قول شما نافگیر هم بهم گفته که تو شکمت آب میوفته و نمیزاره نافت سر جاش بمونه دوست ندارم دیگه این وضعیت ادامه داشته باشه میخام یه‌ راهی باشه که کلا دیگه نیوفته واقعا آزار دهنده هست

 48. سینا

  سلام خسته نباشید ۲۳ساله هستم جنسیت مرد۵سال پیش از یه بلندی پریدم و نافم جابجا شده هر دکتری رفتم میگن چیزیت نیس ۵ساله اسهال میرم و بدنم شدیدا ضعیف شده تپش قلب دارم وقتی نافم جامیندازم همه چی خوبه ولی سریع از جاش درمیره ودرد میکنه لطفا راهنماییم کنید زندگیم رو تحت الشعاع قرار داده ممنون

 49. منصور

  سلام دکتر خدا قوت ممنونم از راهنماییتان انشاءالله صد سال زنده باشی لطفا یک دکتر برا ی افتادن ناف تو کرمانشاه بهم معرفی کنید ممنونم.

 50. سارا

  سلام، دختری ۲۰ ساله هستم، بعد ار خوردن غذا به طور ناگهانی دچار سوزش و درد شدید ناف شدم، درد اینطور هست که انگار ناف از داخل شکم کشیده میشه، و البته ظاهرا هم همینطور هست و انگار نافم نسبت به حالت عادی کمی فرورفته

 51. هاشمی

  سلام،وقت بخیر خسته نباشید.من ۲۴ سال سن دارم و وزنم ۵۷ کیلو هست و‌دختر هستم. همیشه سرگیجه بیحالی، کم اشتهایی، تهوع ، درد دور ناف حتی مهره های کمرم و همچنین درد معده شدید دارم. خودم احساس میکنم شکمم بشدت سفت میشه و یبوست شدید دارم.. خیلی دکتر رفتم و فکر میکردم معدم مشکل داره چون درد معده خیلی اذیتم میکنه.. فکر کنم بخاطر در رفتگی ناف هست ولی نمیدونم چکار کنم که خوب بشم من چندساله این مشکلات رو دارم.خواهشا اگه امکانش هست راهنماییم کنید.ممنون میشم!

  • fatemeh moradi

   سلام وقت بخیر
   بی حالی علت های گوناگونی دارد مثل کم خونی و یا کم کاری تیرویید یا معده درد شما ممکنه ناشی از ضعف هضم باشه و ممکنه یبوستتون ناشی از سردی سیستم گوارشتون باشه تشخیص در رفتگی ناف جز با معاینه قابل تشخیص نیس شما میتونین برای تشخیص قطعی به متخصصین ما مراجعه کنید

 52. حسین

  سلام من پنجاه روزه بالا ناف درد دارم بی حالم مثل نبض تند تند میزنه حالت تهوع دارم نمیتونم راه بروم اندسکوپی و کلونسکوپی آزمایش خون ادرار مدفوع همه چی انجام دادم همه میگن سالمی اما دردش زیاده بر اثر ترس ناگهانی اینجور شدم دردش غیر قابل تحمل میتونه از ناف باشه

 53. حبیب

  سلام خسته نباشید حبیب هستم من پسرم ۱۳سالش هست زیاد این‌ور واونور میپره روی درخت ودیوار هم زیاد میره که امشب دور نافش درد شدیدی گرفت ومیگفت شکمم زیاد درد میکنه بخودش زیاد میپیچه با روغن زیتون ماساژ دادم وادارش کردم قی کنه استفراغ بعد نعنا ا ب کردم جوشید از آبش دادم خورد کلی ماساژ دادم با خوردن یه لقمه نان بالا آورد بعد خوابید لطفا راهنمابکنید مشکلش چیه ممنون

  • فاطمه

   سلام ممنون از راهنمایی هایی ک میکنید من مشکلم خیلی حاد هست مدت چندسالی بود ک مشکل همورویبد و بواسیر داشتم و عفونت شدید واژن هم میگرفتم وقتی ب دکترها مراجعه میکردم برای هردو مشکلم مقداری دارو و پماد میدادن تا اینکه دخترم ک دوسال و نیمش بود دیدم از نافم ترشحات بی رنگ میاد و احساس خیسی میکنم اما دردی نداشتم فقط بوی بد میگرفت چندین سال مدام حمام میرفتم و خشک میکردیم و ب همین منوال گذروندم تا اینکه پارسال ک دخترم ۸ سالش بود من ب توصیه یکی از آشنایان پرستارم ب جراح مراجعه کردم و با دوتا سونو تشخیص کیست نافی یا سینوس نافی دادند وزنم بالا نمیرفت ورزش و رژیم میگرفتم و استپ وزنی داشتم دردی در ناف نداشتم اما بیرون زدگی داشت و زمانی ک سر ان را فشار میدادم مایع سفید رنگی خارج میشد اما سوراخش ب اندازه ی سر سوزن بود اما زمانی ک ب نافم دست میزدم و حرکت میدادم ادرار ادرار می آمد در ضمن من اب هم زیاد میخوردم بهرحال اما دکتر تشخیص ب عمل داد و حتی ناف من را دست زد و کاملا عوض کرد و ناف اصلی مرا پیچاند و ب پوست شکمم بخیه زد و ی ناف دیگه با پوست شکمم درست کرد و ب من گفت خطری نداره و یک جراحی سرپایی زیر پوستی هست اما از زمانی ک عمل کرد شکم من ب اندازه ی ۹ ماه بارداریم بزرگ شد و اروم اروم کمتر شد البته با بستن شکمم و هنوز علائم ورمش هست حتی گاهی کمی کار سنگین میکنم یا ورزش کمی سنگین باشه یا میدوئم ورم میکنه و درد میگیره و ب ندرت میتونم روی شکم بخابم زمانی ک ب پشت دراز میکشم و پاهام رو میبرم بالا کمی ارومتر میشه و من قبلا خیلی سرحال و سالم بودم تنها مشکل من همورویید بود الان کمرم درد میکنه احساس میکنم بند نافم از پشت کمرم کنده شده و مدام درد میکنه حتی ب پاهام میزنه احساس میکنم اب افتاده بدنم همه آزمایشات و سونو گرافی هم ک دادم چیزی نسون نمیده دیگ طی این یکسال خسته شدم الان ۳۹ سالمه و قصد بارداری هم دارم لطفا کمکم کنید

   • پروانه انصاری

    سلام دوست عزیز،
    با توجه به شدت مشکلات شما نیاز به ویزیت حضوری توسط پزشک دارین.لطفا برای گرفتن مشاوره و راهنمایی بیشتر هر روز از ساعت 10 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ 88174700-021 کلینیک طب سنتی دکتر سریتا تماس بگیرید.

 54. شیبادمشقی

  سلام من زنی ۵۲ساله هستم وخیلی چاق ..نافم دراثربار سنگین برداشتن از جاش درآمده و روزبه روز برجسته تر میشه و میترسم عمل کنم ایا در نزدیکی منزلمان جایی رامیشناسید که مداوا شوم من ساکن فردیس هستمشیبادمشقی

 55. لعیا

  سلام وقتتون بخیر من بالای نافم ضرزان داره و وقتی دورنافمو ماساژمیدم صدای اب میده من مشکلات گوارشی شدید دارم رنگ پریدگی استرس نفخ ترش معده یبوست اضطراب بی اشتهایی بی رمقی و هر چی که دلتون بهواد دادم من از شهر ساوه هستم لطفا راهنماییم کنید سپاسگزارم

 56. Ali

  سلام وقت بخیر
  میشه متخصص خوب برای درمان در رفتگی ناف از تبریز معرفی کنید
  ممنون میشم

 57. علی

  سلام وقت بخیرمیشه برای در رفتگی ناف ی متخصص خوب از تبریز معرفی کنید
  خواهش میکنم جواب بدین

 58. سپیده

  من خیلی سال یبوست داشتم بعدامسال آزمایش دادم تیرویید کم کار دارم الان تحت درمان دکتر طب سنتی ام اما یه مدت مشاهده کردم خود ناف که از شکم معلومه اون گردیه، اصلا همون خود ناف میگم یهو ناپدید شد معلوم نی دیگ و اطراف نافم سفت میشه حالت گره درد میاد دور ناف نبض کم شکم دارم

 59. سعید

  سلام خدمت شما ♥
  بنده دوسال و نیم هست که دچار افتادگی ناف مزمن شدم و اوایل چندبار افراد محلی تونستن جا بندازن ولی بعد کمتر از یه ربع ،،، دوباره عود میکرد
  تا الان انواع آزمایش و سونوگرافی رو داشتم و دکتر زیاد رفتم و دکترای سنتی هم رفتم ولی نتیجه‌ای نداشت
  میشه بنده رو راهنمایی کنید که آیا امکان درمانم وجود داره ؟ آخه بیشتر نا امیدی باعث شده اینطورم بشم و از زندگیم عقب بمونم
  حتما بزودی میام خدمتتون
  یاحق ♥

 60. خسروی

  سلام ببخشید میشه بگین چطور اب اطراف ناف رو از بین ببریم؟؟وقبل از ناف اندازی باید انجام داد؟

 61. هادی

  سلام یک پسر 10ساله خیلی شلوغه و مدام در حال پریدن و شلوغ کردن است دو ماه است که زیر ناف و دور نافش درد میکند و گاهی شکمش صدایی مثل غررر میدهد به نظر شما علت چیست
  دکتر هم رفته سونوگرافی کردن چیزی نشون نداده خیلی هم بدنش خسته است و عصبی

 62. ستاره

  سلام. 35 ساله ام 15ساله مشکل گوارشی دارم
  که با هیچ دارویی کاملا خوب نشدم رفلاکس شدید
  معده و درد بوده نفخ و یبوست اسهال دوره ای
  ضعف و بیحالی تپش قلب خستگی غیرعادی و مداوم سرگیجه تهوع صبحگاهی کلافه م کرده دردهای بی علت بدن مخصوصا پاها زندگیم و جهنم
  کرده اشتهام بد نیست… چندبار بهم گفتن نافت
  افتاده و جاانداختن ی خانمی بود که کارش همین
  بود اما بازم این حالتا رو دارم انقد دکتر رفتم دیگه
  واقعا خسته شدم همشون میگن مشکل جسمی
  نداری عصبیه استرسم خیلی زیاده ضعف که میکنم
  بیشتر می‌ترسم لطفا کمکم کنین میتونه افتادگی
  ناف باشه؟

  • ادمین

   به شما توصیه میکنیم که ویزیت شوید و برای شما جا اندازی ناف انجام شود
   میتوانید از کلینیک ما وقت رزرو کنید و مراجعه کنید تا در بیماری شما بهبود حاصل شود

  • شارو خان

   بلی دروست میگید منم ۱۷ سال است که رنج میبرم نافم در رفته خواهر عزیز…

 63. فرشید حیدری

  با سلام من حدود ۱۵ سال درد داخل ناف دارم خیلی دکتر رفتم کلونوسکوپی و اندوسکوپی کردم دارو زیاد خوردم نتیجه نگرفتم همیشه دل درد دارم و بی حال هستم ومدام خمیازه می کشم. چند تا همین طب سنتی خونی رفتم می گند )چالمه (کردی خیلی گرفتارهستم راهنمایی بفرمایید

  • ادمین

   سلام
   ایشون باید توسط پزشک متخصص طب سنتی ویزیت شود تا علت بیماری مشخص شود
   میتوانید از کلینیک ما وقت رزرو کنید و مراجعه کنید تا در بیماری شما بهبود حاصل شود

 64. بصیره احمدی

  سلام دوزدسال هست معده دارم پشت نافم ظربان شدید داره دکتر هم خیلی رفتم امادرمان نشده بایدچیکارکنم

  • ادمین

   سلام
   ایشون باید توسط پزشک متخصص طب سنتی ویزیت شود تا علت بیماری مشخص شود
   میتوانید از کلینیک ما وقت رزرو کنید و مراجعه کنید تا در بیماری شما بهبود حاصل شود

 65. فاطمه

  سلام من فاطمه هستم ۱۴ سالمه
  چند ماهی هست که هفته ای چهار پنج بار نافم میره و دچار سردرد شدید میشم
  بعضی وقتا هم حالت تهوع پیدا میکنم
  نافم رو با بادکش یا گذاشتم یه پارچه جا میندازم و خوب میشه ولی فرداش دوباره حالم بد میشه
  حتی بدون بلند کردن جسم سنگینی هم میره

  • ادمین

   به دنبال جا اندازی ناف خیلی از بیماری ها بهبود پیدا میکند
   میتوانید از کلینیک ما وقت رزرو کنید و مراجعه کنید تا در بیماری شما بهبود حاصل شود

 66. علیرضا ازقم

  سلام
  من سه هفته پیش موقع نزدیکی با خانمم در بسیار شدیدی در دو طرف شکمم زیر دنده ها اطراف ناف داشتم
  دو مرتبه نزدیکی داشتم در هر دو مرتبه احساس درد داشتم
  از فردای اون روز پایین شکمم و اطراف نافم احساس درد خفیف دارم و پایین شکمم مثل نبض میبره بالا و یه مدت احساس دستشویی داشتم ، البته بهتر شده .
  خواستم بدونم نافم افتاده یا نه

  • ادمین

   سلام
   ایشون باید توسط پزشک متخصص طب سنتی ویزیت شود تا علت بیماری مشخص شود
   میتوانید از کلینیک ما وقت رزرو کنید و مراجعه کنید تا در بیماری شما بهبود حاصل شود

 67. سپنتا

  سلام. من تا سه سال پیش زمانی که وزنم کم بود(50 کیلو) دچار افتادگی ناف میشدم که توسط نافگیرها مشکلم رو بر طرف میکردم . مدت سه سال بود که اصلا مشکل ناف نداشتم(از وقتی وزن خودمو به 65 کیلو رسوندم) ولی الان مدتی میشه که در رفتگی ناف پیدا کردم. آیا حتمال داره این مسئله به کم شدن وزنم مربوط باشه (3 کیلو کم کردم تازگیها). چطور میتونم آب اطراف ناف رو خشک کنم. آیا تمرینات ورزشی مربوط به سفت کردن عضلات شکمی میتونه از افتادن ناف جلوگیری کنه. من ساکن تبریز هستم. ممنون میشم که راهنمایی کنین.

  • ادمین

   سلام
   ایشون باید توسط متخصص طب سنتی ویزیت شود تا علت بیماری مشخص شود
   میتوانید از کلینیک ما وقت ویزیت آنلاین رزرو کنید تا در بیماری شما بهبود حاصل شود

 68. Mandana

  سلام میخواستم بپرسم من یکسری حرکات ورزشی مثل اسکوات و پلانک برای لاغری میرم برای افتادگی ناف بد نیستن؟

 69. خانم جمالی

  سلام وقت بخیر . من حدود ۶ ماه نافم افتاده پیش افراد محلی و تب سنتی ام رفتم بعد از ۱ یا ۲ روز دوباره در میره هیچ علائمی هم جز سستی بدنم ندارم بنده ۴۴ سالم هستش. ممنون میشم راهنماییم کنید .

  • ادمین

   سلام
   ایشون باید توسط متخصص طب سنتی ویزیت شود تا علت عود مکرر بیماری مشخص شود
   میتوانید از کلینیک ما وقت رزرو کنید و مراجعه کنید تا در بیماری شما بهبود ایجاد شود

 70. خانم جمالی

  سلام وقت بخیر با مشکل ناف افتادگی دارد پیش افرادمحلی و طب سنتی هم رفته بعد از یک روز تا دو روز میوفته باید چیکار کنیم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

 71. خانم جمالی

  سلام وقت بخیر مامانم با مشکل ناف افتادگی دارد پیش افرادمحلی و طب سنتی هم رفته بعد از یک روز تا دو روز میوفته باید چیکار کنیم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

 72. میثم

  سلام
  من حدود یک ماهی هست تمام لبم خشک میشه و وقتی از خواب پا میشم تمام دهنم خشکه
  مشکل یبوست دارم و چیزی میخورم انگار سرشکمم میمونه وقتی هم ک دراز میکشم داخل شکمم صدای قاری و قور میاد
  اینا علائم افتادگی ناف هست؟

 73. مهنا

  سلام وقت بخیر
  من چند سالی هست مشکل ناف افتادگی دارم
  حتی اگه یه چیز کوچیک هم بلند کنم این اتفاق برام میوفته و اطراف نافم شروع به تپیدن میکنه و حالت تهوع و بی حالی و افسردگی وبی اشتهایی بهم دست میده قبلا با روش بادکش و لیوان نافم رو جا مینداختن ولی الان دسترسی به پزشک ندارم میشه لطفا راهنمایی کنید که چه طور میتونم خودم این کار رو انجام بدم

 74. نیکا

  سلام نافم برآمدگی داره و عملی باید انجام بدم یا چیزی یا خودش میره داخل خیلی زیاد امده بیرون نگرانم باید چیکار کنم ✋🏻

 75. شارو خان

  بلی دروست میگید منم ۱۷ سال است که رنج میبرم نافم در رفته خواهر عزیز…

 76. ناهید

  سلام خسته نباشید من سارا 42ساله هستم بعد خواستم بگم نافم افتاده بود حدودا چهار ماه پیش خانمی گفتن کار بلده رفتم جا انداخت حالم خیلی بهتر شده بود الان ازون موقع که نافمو جا انداختم یپوست معده درد وسوزش معده دارم سمت راستم نافم احساس میکنم ورم کرده دور نافم درد می‌کنه سونوگرافی رفتم دکترا اعتقاد ندارن همش دارو برای معده میدن ولی اصلا خوب نمیشم نمیدونم چیکار کنم اعصابم خراب شده لطفا کمکم کنید ممنون

 77. مصطفی

  سلام من یک دختر ۱۲ ساله دارم چند بار نافش افتاده بردیم دکتر خونگی جاش انداخته ولی الان با کوچکترین حرکت نافش میوفته میشه لطفا بگید باید چی کار کنم تا دیگه نیفته

  ممنون

 78. سحر

  سلام وقتتون بخیر من الان حدود یک ماهه که شکمم نبض میزنه و خیلی نگران هستم و 21 سالمه و اینکه یه حسه بی حسی اطراف نافم دارم میشه راهنمایی کنید؟

 79. رسول از قم

  با سلام و وقت بخیر بنده رسول هستم از قم در حال حاظر کارمند شهرداری هستم متاسفانه اوایل که بنده گوارش درد میگرفتم و بعد حالت تب و لرز و عرق شدید میکردم و اشتهای بنده کور کور میشد با مراجعه به دکتر های متخصص بسیاری متاسفانه تشخیص دادند داخل گوارش بنده توده هست و یک عمل جراحی صورت گرفت ولی تاثیری در حالم نداشت بعد همسایه مان پیشنهاد داد نافم افتاده و با تست دستی فهمید که افتاده با ماساژ شکمم بالاخره یک سالی بسیار راحت بودم ولی اخیرا ماهی دو بار باز اذیتم میکنه که با پشتک زدن یا بادکش کردن مدتی خوب میشود و بعد این مراحل ادرار بنده به رنگ قهوه ای میشود که خودم میفهمم دارم بهبود پیدا میکنم ایا راهی هست کلا از شر ناف افتادگی راحت شویم

 80. علی

  سلام من چهار سال هس درد ناف دارم همیشه نافم درد میکنه هرچی جا انداختم خب نمیشع حالا هم خلیی درد داره خواهشا اگ راهی درمانی داره من مراجعه کنم

 81. فرناز

  بعد ناف گیری ده روز شکمتونو اول گرم کنید بعد روغن‌های گرم مثل زیتون ،پونه،پیه مالش دهید وبعد نایلون بپیچید شکم عرق میکنه هم لاغری داره وهم آب اضافی و بلغم دفع میشه

 82. Mohammadreza

  سلام
  من 5 اسفند افتادگی ناف داشتم الان یک ماه گذشته که خوب شده جاش انداختم
  می‌خوام باشگاه رفتن رو شروع کنم آیا مانعی برای تمرین کردن هست؟

 83. محسن محمدی

  سلام…وقتتون بخیر🤲☺️

  برای جا انداختن ناف ،به چه دکتری مراجعه کنیم…؟

 84. امیررضا

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۹ سالمه یکی دوسالی هست نافم میفته تو خونه جاش ميندازم ولی بازم میفته وقتی چیز سنگینی بلند میکنم یا فوتبال و والیبال بازی می‌کنم بخاطر دویدن و پریدن میفته وقتی هم میفته دسشویی زیاد میرم و درد شکم هم دارم اشتهای خوبی دارم ولی بدنم ضعیفه لاغرم و میگن لاغری میتونه بخاطر افتادگی ناف باشه واقعا خیلی رنج میبرم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون ازتون
  اردبیل هستم

  • کلینیک طب سنتی دکتر سریتا lndki

   سلام دوست عزیز،
   در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. لطفا جهت مشاوره با کلینیک تماس بگیرین. 02188174700

 85. آرتا

  میشه کاری کرد که نیفته ؟؟

 86. ثمین

  سلام من یه زن ۳۸ ساله ام و تپش قلب دارم و بی حالم و معده درد هم دارم و احساس میکنم نافم افتاده باید چیکار بکنم

 87. احمد طاهری

  سلام من پسرم 17 سالشه الان حدود 5 ماه همش درد ناف و دل درد داره هرچی که میخوره بیشتر درد میگیره اغلب شبها هم خوابش نمیبره وتا صبح مینشینه چندین دکتر متخصص و دکتر عمومی هم عوض کردیم حتی پیش جراح رفتم گفتم شاید آپاندیس باشه انواع آزمایش – سنو گرافی – سی تی اسکن هم کردیم ولی باز هم نتیجه نگرفتیم همه میگن چیزیش نیست همه چیز طبیعیه مال استرس زیاده به خدا دیگه خسته نمیدونم چکار کنم لطفا میشه مرا راهنمایی کنید متشکرم

 88. یاد

  تمام مردم ظاهراً نافشون دررفته وشما هم
  میفرمائید به متخصص مون تماس یا مراجعه بکنید
  همه می‌خوان مراجعه نکنند خودشون با یه راهنمایی
  توخونه انجام بدن

  • مدیر

   سلام دوست عزیز،
   ما توصیه نمکنیم مریض حتما به کلینیک ما مراجعه کنه اما همونطور که از کامنت ها میشه متوجه شد وقتی این کار توسط متخصص انجام نشه مریض کامل خوب نمیشه و مدام با این مشکل درگیر هست.در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد.

 89. علیرضا

  سلام من۴سال درد پیچش دل و گاهی بی حسی در پایه چپ و ضربان کم و زیاده سمت چپ ناف سردرد و برون روی بیش از حد دارم حدود۴۰تا دکتر رفتم مشکلم رو حل نکردن با داروهایی ک دادن پیش طب سنتی خانگی هم رفتم گفتن مشکل از ناف افتادگیه ب مدت س جلسه صبحا ناشتا رفتم معاجه شدم ولی بازم هم میوفته میشه راهنماییم کنید لطفاممنون میشم.

  • مدیر

   سلام دوست عزیز،
   شما علایم دررفتگی ناف دارین، در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. 02188174700

  • doctorseritassb

   سلام دوست عزیز،
   بله قطعا در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. 02188174700

 90. دریا

  سلام من ۲۰ سالمه چند روزه که دلدرد داشتم مامانم گف نافت در رفته ماساژ داد و الان بدتر شده از درد به خودم میپیچم مخصوصا وقتی طاق باز خوابیدم و ایستادم وقتی به پهلو خوابیدم بهتره دردش بی اشتهاام هستم
  کجا باید برم چه دکتری برم درمان بشه؟؟توروخدا بگین خیلی درد دارم

  • مدیر

   سلام دوست عزیز،
   بله قطعا در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. لطفا جهت مشاوره با کلینیک تماس بگیرین. 02188174700

  • doctorseritassb

   سلام دوست عزیز،
   بله قطعا در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. 02188174700

 91. کرد

  سلام ببخشید من نافم هر موقع چیز سنگین بلند کنم میفته خیلی اذیت میشم بعدش خودم باشال میگیرم خوب میشه آیا راهی هست که بشه واسه همیشه راحت شد

  • مدیر

   سلام دوست عزیز،
   بله قطعا در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. 02188174700

  • doctorseritassb

   سلام دوست عزیز،
   بله قطعا در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. 02188174700

 92. @PARSA0369

  سلام. من ورزشکار هستم و متاسفانه همیشه نافم میفته چیکار کنم یه بار گرفته بشه دائم

  • مدیر

   سلام دوست عزیز،
   بله قطعا در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. 02188174700

 93. زینب

  سلام خسته نباشین من 44 ساله هستم نافعم همیشه میافتد خودم با دست کمی میگیرم ولی به طور قطعی دردش حل نمیشه همیشه معدم درد می‌کنه بنظر شما از نافعم استش ممنون میشم راهنمایی کنین

  • مدیر

   سلام دوست عزیز.
   شما علائم افتادگی ناف را دارین.با اینحال اول باید توسط پزشک معاینه بشید تا تشخیص قطعی در مورد شما داده بشه.برای تعیین وقت ویزیت توسط پزشک متخصص میتونید با شماره 02188174700 تماس بگیرید.

 94. حنظله

  سلام خیلی وقته ناف من افتاده.یه مدتی خوب میشه ولی باز دوباره جابه جا میشه.همه اعضاء بدنم درد می‌کنه مخصوصا پاهام خیلی یخ میشن و درد میکنن.در ضمن خیلی لاغرم ۳۱ سال سن دارم قدم ۱/۹۰ و وزن من ۵۵ میشه.کارم سنگین ندارم بعضی موقع ها رانندگی میکنم.اکثریت وقتا خوابن.

  • کلینیک طب سنتی دکتر سریتا lndki

   سلام دوست عزیز،
   در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد. در کلینیک دکتر سریتا پزشکان مورد تأیید مراکز علمی، عمل ناف گیری را با نهایت دقت انجام می‌دهند. لطفا جهت مشاوره با کلینیک تماس بگیرین. 02188174700

 95. محمد

  سلام دوکتور من ۴۵ ساله ام حدود ۲۵ سال است که نافم در رفته است من در اول خیلی سعی کردم که نافم برگردد اما نتوانستم چون ازقبل خودم این کار میکردم الآن طرف چپ نافم به اندازه انگشت ورم کرده که بشدت پرش دارد حتا ازبالای پراهنم نبض شان معلوم میشه چیزی که برایم مشکل شده این است وضعیت گوازشی خراب شده اشتها ندارم غذای های ثقیل یاسنگین گوشت نشابه برایم خیلی بد میشه کسالت فشار پائین بیحالی بدخابی عدم تمرکز همیشه خاب آلود ناتوانی جنسی عرق زیاد بوی بد دهان دارم چندین بار آزمایش انجام دادم میگوید معده شما میکروبی است دارو برای مدت کوتا سر زنش کرده لطفا کومکم کنید

  • حسام هاشمی

   سلام دوست عزیز،
   شما نیاز به معاینه حضوری و گرفتن مشاوره از پزشک حاذق دارین تا براساس شرایط شما درمان انجام شه. در این مورد باید برای برطرف‌کردن مشکل به فرد باتجربه مراجعه کرد.لطفا برای گرفتن مشاوره و راهنمایی هر روز از ساعت 10 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ 88174700-021 کلینیک طب سنتی دکتر سریتا تماس بگیرید.

 96. مریم

  سلام خسته نباشی خاتم هستم چند روزی نافم می‌سوخت اول وسط ناف بود بعددورش هم احساسی سوزش داشتم بعد چند روز بالای نافم احساس ورم کردم و درد داشت دکتر رفتم کپسول داده برای روده است ولی ورم شکمم خوب نشده و نافم میسوزه پماد هم زدم طبق دستور پزشک سونو چیزیهشون نداد راهنمایی کنید ممنون

  • زهره صادقی

   سلام دوست عزیز،
   با توجه به علائم و مشکلاتی که دارین نیاز هست که از نزدیک توسط پزشک معاینه شوید ممکنه که مشکل شما از ناف باشه .لطفا جهت گرفتن مشاوره وراهنمایی هر روز از ساعت 10 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ 88174700-021 کلینیک طب سنتی دکتر سریتا تماس بگیرید.

 97. مرضیه

  من نافم در رفته و همه روش هارو انجام دادم جا نیوفتاد الانم ورم کرده قرمز شده زیر نافم 🙁

  • علی اصغر جعفری زاده

   سلام مرضیه عزیز،
   شما با توجه به شرایطی که گفتین نیاز به معاینه توسط پزشک متخصص دارین و بهتره که از دستکاری توسط افراد غیر متخصص خودداری کنید .لطفا جهت گرفتن مشاوره و راهنمایی دقیق تر هر روز از ساعت 10 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ 88174700-021 کلینیک طب سنتی دکتر سریتا تماس بگیرید.

 98. الناز

  سلام، آیا فشارها و حرکات برای ناف گیری به بکارت دختران آسیب نمیزنه؟ و این که اضافه وزن میتونه از علائم افتادگی ناف باشه؟

  • امیرحسین یحیوی

   سلام الناز عزیز،
   انجام جااندازی ناف ربطی به پرده بکارت نداره و باعث آسیب نمیشه و جای نگرانی نیست.اضافه وزن از دلایل افتادگی ناف نیست و اضافه وزن دلایل مختلفی داره که توسط پزشک هنگام معاینه و مشاوره مشخص میشه. لطفا جهت گرفتن مشاوره و راهنمایی هر روز از ساعت 10 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ 88174700-021 کلینیک طب سنتی دکتر سریتا تماس بگیرید.

 99. عاطوفه

  سلام وقت بخیر …۲۹ساله هستم و یبوست دارم و کم کاری تیرویید ی درد خفیفی تو شکمم دارم …واینکه بخاطر تیرویید چاق شدم ونسبت به وزنم که۶۰شده شکمم خیلی چاق شده بنظر شما ممکنه نافم افتاده باشه کارمم خیاطیه واقعا خسته شدم ممکنه چاقی شکمم و دردشکمم واینکه وزنم پایین نمیاد بخاطر نافم باشه؟

  • ندا قاسمی

   سلام دوست عزیز
   براتون آرزوی بهبودی میکنم
   برای اظهارنظر قطعی، لازمه توسط پزشک ویزیت بشید
   حتما این مورد رو از طریق یک پزشک مجرب پیگیری بفرمایید
   میتونید از طریق شماره 88174700 با کلینیک طب سنتی دکتر سریتا در ارتباط باشید و برای رزرو نوبت راهنمایی بگیرید

 100. متین محمدی

  سلام درفتگی ناف دارم شکم درد می‌کنه خفیف و دوری ناف فک کنم آب گرفته

  • فضه دانش اردبیلی

   سلام دوست عزیز،
   مشکل دررفتگی ناف نیاز به معاینه نزدیک پزشک داره. لطفا برای گرفتن مشاوره و راهنمایی میتونید از طریق شماره 88174700 با کلینیک طب سنتی دکتر سریتا در ارتباط باشید و برای رزرو نوبت راهنمایی بگیرید.

 101. هدیه

  سلام من ۳۳ سالم نمیدونم دررفتگی ناف چی هست یعنی همین الان که پیاما رو خوندم متوجه شدم خودم تو ۱ ماه اخیر بالای نافم درد میگیره انگار از تو میکشنش اصلا نمیدونم چیه و چه دکتری باید برم التهاب دهانه رحم داشتم که تازه متوجه شدم فکر میکردم به اون ربط داره ولی الان پیاما رو خوندم گفتم شاید به در رفتگی ربط داره ممنون میشم راهنماییم کنید

  • عالیه وحیدی نیا

   سلام دوست عزیز،
   لطفا برای گرفتن مشاوره و راهنمایی از طریق شماره 88174700 با کلینیک طب سنتی دکتر سریتا در ارتباط باشید و برای رزرو نوبت راهنمایی بگیرید.

 102. فاطمه خانوم

  سلام وقت بخیر ،ببخشید من از سال ۹۴ نافم افتاده تا حالام پیش هرکس رفتم نتونستن برام جا بندازن ،میگن خیلی آب انداخته ،جا انداختنش غیر ممکنه ،میشه راهنمایی کنید تروخدا واقعا خسته شدم ،بشدت کم اشتهام ،حالت تهوع دارم همیشه ،شکمم غاروقور میکنه ،همیشه یبوست دارم ،معده درد دارم ،همه ی علائم هارو باهم دارم 😟

  • زلیخا پرمود

   سلام دوست عزیز،
   شما با توجه به شرایطی که دارین نیاز به معاینه حضوری و از نزدیک توسط پزشک متخصص طب سنتی دارین.پیشنهاد می‌کنیم از دستکاری توسط افراد غیر متخصص جلوگیری کنید و برای دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه‌ی طب سنتی و درمان بیماری‌های زنان، از طریق شماره تلفن 88174700 با کلینیک طب سنتی دکتر سریتا در ارتباط باشید و در صورت لزوم برای رزرو نوبت راهنمایی بگیرید.

 103. فائزه

  سلام من از سال ۸۳ تا الان(۱۴۰۱) نافم می افته و واقعا اذیت میشم و ربطی به این نداره که جسم سنگین بردارم ، حتی زمانی که عصبانی میشم هم نافم می افته ، آیا راهی وجود داره که دیگه نافم نیفته چون واقعا خسته شدم و دوست دارم بمیرم و از این وضعیت نجات پیدا کنم ، خواهش می کنم راهنمایی کنید

  • رقیهکامبیز مرادی

   سلام دوست عزیز،
   با توجه به شرایط شما بهتره که از نزدیک توسط پزشک متخصص ویزیت بشین لطفا برای گرفتن مشاوره و راهنمایی از طریق شماره 88174700 با کلینیک طب سنتی دکتر سریتا در ارتباط باشید و برای رزرو نوبت راهنمایی بگیرید. سلامت باشین!

دیدگاه خود را بنویسید