بادکش تهران

بادکش تهران + شماره تماس و آدرس مطب بهترین پزشکان و کلینیک‌های تخصصی

بادکش تهران تنها در کلینیک‌ها و مطب‌های تخصصی و دارای مجوز طب سنتی انجام نمی‌شود، بلکه گزارش شده که این کار در درمانگاه‌ها و کلینیک‌ها غیر معتبر و بعضا در منزل انجام می‌شود. این در حالی است که بادکش در تهران و در هر شهر دیگری باید در مراکز و کلینیک‌های تخصصی طب سنتی انجام شود. بنابراین باید در انتخاب درست یک کلینیک تخصصی بادکش در تهران و دیگر شهرهای ایران دقت کنید. در ادامه، ابتدا در مورد بادکش درمانی و فواید آن صحبت و سپس بهترین مراکز و کلینیک‌های تخصصی بادکش تهران و دیگر خدمات چون زالو درمانی، فصد، ماساژ و … با آدرس و شماره تلفن را به شما معرفی می‌نمائیم.

بادکش درمانی چیست؟

بادکش تهران

بادکش درمانی نوعی درمان جایگزین است که در آن یک درمانگر برای ایجاد مکش چند دقیقه فنجان مخصوصی روی پوست شما می‌گذارد. افراد به بسیاری از اهداف از جمله برای کمک به رفع درد، رفع التهاب، بهبود جریان خون، کسب آرامش و سلامتی بیشتر و به عنوان نوعی ماساژ در بافت‌های عمیق با بادکش درمانی می‌رسند. علاوه بر بادکش درمانی، می توانیداز خدمات دیگری مانند فصد خون در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا بهره‌مند شوید. 

فنجان ها ممکن است از جنس:

 • شیشه
 • بامبو
 • ظروف سفالی
 • سیلیکون

بادکش تهران و در دیگر شهرهای ایران و حتی جهان ممکن است اکنون مرسوم باشد، اما موضوع جدیدی نیست. قدمت این نوع درمان به  فرهنگ‌های مصر باستان، چین و خاورمیانه برمی‌گردد. یکی از قدیمی ترین کتاب‌های درسی پزشکی در جهان، پاپیروس ایبرز، نحوه استفاده از بادکش درمانی به سال 1550 ق.م مصریان باستان می‌رسد.علاوه بر بادکش ماساژ درمانی نیز از گذشته های دور تا کنون به عنوان روش درمانی عمومی در میان مردم رواج داشته است. شما می توانید علاوه بر بادکش درمانی از خدمات دیگری مانند ماساژ درمانی به عنوان خدمات پزشکی مکمل در کلینیک تخصصی دکتر سریتا بهره‌مند شوید. 

انواع بادکش درمانی

روشهای مختلف بادکش وجود دارد، از جمله:

 • خشک
 • مرطوب

بادکش خشک

در طول هر دو نوع بادکش درمانی، درمانگر شما یک ماده قابل اشتعال مانند الکل، گیاهان یا کاغذ را در یک فنجان قرار داده و آن را آتش می‌زند. با خاموش شدن آتش، آنها فنجان را وارونه روی پوست شما می‌گذارند. با سرد شدن هوای داخل فنجان، خلا ایجاد می‌شود. این باعث می‌شود با کشیده شدن رگ‌های خونی، پوست شما بالا رفته و قرمز می‌شود. فنجان به طور کلی تا 3 دقیقه در جای خود باقی می‌ماند.

بادکش خشک به روش مدرن

در نسخه مدرن بادکش از پمپ لاستیکی به جای آتش برای ایجاد خلا درون فنجان استفاده می‌شود. گاهی اوقات درمانگران از فنجان‌های سیلیکونی استفاده می‌کنند که می‌توانند از این مکان به مکان دیگر روی پوست شما حرکت کنند تا مانند اثر ماساژ باشد.

بادکش مرطوب

بادکش مرطوب یا حجامت با حدود 3 دقیقه گذاشتن فنجان در محل، مکش ملایمی ایجاد می‌کند. سپس درمانگر فنجان را برداشته و با استفاده از چاقوی جراحی کوچک بریدگی‌های سبک و ریزی را روی پوست شما ایجاد می‌کند. بعد، آنها مکش دوم را انجام می‌دهند تا مقدار کمی خون خارج شود. در اولین جلسه ممکن است 3-5 فنجان قرار دهند. یا ممکن است فقط یکی را امتحان کنید تا ببینید چطور پیش می‌رود. قرار دادن بیش از 5-7 فنجان به ندرت اتفاق می افتد.

مراقبت درمانی پس از انجام بادکش

بعد از آن، ممکن است برای جلوگیری از عفونت، یک پماد و بانداژ آنتی بیوتیک دریافت کنید. ظرف 10 روز پوست شما باید دوباره طبیعی به نظر برسد. طرفداران بادکش درمانی معتقدند که بادکش مرطوب یا حجامت مواد مضر و سموم را از بدن خارج می‌کند تا باعث بهبودی شود. اما این ثابت نشده است. برخی از افراد همچنین از “حجامت چینی” که ترکیبی از حجامت و طب سوزنی است؛ استفاده می‌کنند در این نوع از حجامت درمانگر ابتدا سوزن‌های مخصوص طب سوزنی را وارد پوست می‌کنند و سپس فنجان‌هایی را روی آنها قرار می‌دهند.

زالو درمانی یک روش بسیار طرفدار در طب سنتی است و توسط پزشکان در کلینیک تخصی طب سنتی دکتر سریتا در حال انجام است. شما نیز می توانید با تشخیص پزشک طب سنتی از این روش پزشکی مکمل استفاده نمائید. 

بادکش تهران

عوارض جانبی

عوارض جانبی زیادی با بادکش همراه نیست. عوارض جانبی که ممکن است تجربه کنید معمولاً در حین درمان یا بلافاصله بعد از آن اتفاق می‌افتد. در طول دوره درمان ممکن است احساس سبکی سر یا گیجی داشته باشید. همچنین ممکن است دچار تعریق یا حالت تهوع شوید. پس از درمان، ممکن است پوست اطراف لبه فنجان تحریک شده و به صورت دایره‌ای مشخص شود. همچنین ممکن است کمی بعد از جلسه خود در محل‌های برش درد داشته باشید یا احساس سبکی سر یا گیجی داشته باشید. عفونت پس از انجام بادکش و حجامت درمانی همیشه خطرناک است. این خطر کم است و اگر پزشک شما روش های صحیح تمیز کردن پوست و کنترل عفونت را قبل و بعد از جلسه شما دنبال کند، از آن جلوگیری می‌شود.

سایر خطرات عبارتند از:

 • زخم شدن پوست
 • هماتوم (کبودی)

پزشک باید از پیش بند، دستکش یکبار مصرف و عینک یا سایر محافظ‌های چشم استفاده کند. آنها همچنین باید از تجهیزات تمیز و واکسن‌های منظم برای اطمینان از محافظت در برابر بیماری های خاص مانند هپاتیت استفاده کنند. همیشه برای محافظت از ایمنی خود، کاملاً روی پزشکان تحقیق کنید. اگر هر یک از این موارد را تجربه کردید، با پزشک خود مشورت کنید. آنها ممکن است برای جلوگیری از ناراحتی، روش‌های درمانی یا مراحلی را که می‌توانید قبل از جلسه خود بردارید، ارائه دهند.

مواردی که باید در خاطر داشته باشید

اکثر متخصصان پزشکی آموزش یا سابقه پزشکی طب سنتی و مکمل ندارند. پزشک شما ممکن است در پاسخ به سوالات مربوط به روش‌های درمانی مانند بادکش و حجامت محتاط یا ناراحت کننده باشد. برخی از پزشکان طب سنتی ممکن است نسبت به استفاده از این روش‌ها خود بسیار حرفه‌ای و مجرب باشند، حتی به شما پیشنهاد می‌کنند که از روش‌های درمانی معمول پزشکی که پزشک توصیه کرده است چشم پوشی کنید. اما اگر تصمیم دارید بادکش را به عنوان بخشی از برنامه درمانی خود امتحان کنید، تصمیم خود را با پزشک خود در میان بگذارید. با مراجعه منظم به پزشک در رابطه با شرایط خود درمان را ادامه دهید تا بهترین نتیجه را از هر دو روش درمانی چه سنتی و رایج کسب کنید.

بادکش درمانی برای همه توصیه نمی‌شود.

در مورد گروههای زیر احتیاط بیشتری لازم است:

 • کودکان زیر 4 سال نباید تحت درمان بادکش و حجامت قرار بگیرند. کودکان بزرگتر فقط باید برای دوره‌های بسیار کوتاه درمان شوند.
 • پوست سالمندان ما با افزایش سن شکننده‌تر می‌شود. هر دارویی که مصرف می‌کنید نیز ممکن است تاثیر داشته باشد.
 • افراد باردار از بادکش و حجامت در شکم و کمر خودداری کنید.
 • دختران و زنانی که در حال حاضر در دوره قاعدگی هستند.

 

مرکز بادکش تهران

اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید از بادکش حجامت استفاده نکنید. در صورت داشتن:

 • آفتاب سوختگی
 • زخم
 • زخم پوستی
 • ضربه و کوفتگی عضو
 • یک اختلال اندام داخلی

یک کلینیک بادکش تهران باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد باید سعی کنید در انتخاب یک کلینیک تخصصی طب سنتی که کار بادکش درمانی انجام می‌دهد؛ دقت کنید. چرا که در غیر اینصورت ممکن است خطرات جبران ناپذیری برای سلامت شما داشته باشد. در ادامه مهمترین ویژگی‌های یک مرکز ارائه خدمات طب سنتی اشاره می‌شود:

 • دارای کادر درمانی متخصص و مجرب باشد.
 • دارای ابزارها و وسایل درمانی استریل شده و یکبار مصرف باشد.
 • کلینیک از نظر موقعیت جغرافیایی در قسمت مناسبی از شهر و دارای دسترسی به مترو و دیگر وسایل و نقلیه عمومی باشد.
 • دارای کادر و نیروی پشتیبانی و خدماتی حرفه‌ای و مناسب باشد.
 • این مرکز باید دارای مجوز و پروانه فعالیت از وزارت بهداشت و دیگر سازمان‌های نظارتی باشد.

بهترین متخصصان بادکش تهران

یکی از مهمترین مسائل برای اینکه استفاده از خدمات طب سنتی از جمله حجامت و بادکش امن و دارای نتایج خوب باشد این است که حتما درمانگری را انتخاب کنید که دارای تجارب حرفه‌ای و مناسب در زمینه بادکش درمانی و دیگر خدمات و درمان‌های طب سنتی باشد. این متخصص طب سنتی باید دارای مدرک تخصصی طب سنتی باشد. یکی از بهترین متخصصان طب سنتی دارای مدرک تخصصی و حرفه‌ای طب سنتی ایرانی دکتر عباس جوشن است که در کلینیک تخصصی طب سنتی دکتر سریتا مشغول به فعالیت هستند. 

دکتر عباس جوشن ورودی سال 1396 در درجه دکتری تخصصی طب سنتی از دانشگاه شهید بهشتی هستند و از سال 1380 در این زمینه فعالیت می‌کنند. زمینه فعالیت دکتر عباس جوشن:  ناباروری آقایان، بیماری ‌های پوستی، حساسیت و آلرژی، سردردها، به‌ویژه سردردهای میگرنی، گوارش، کبد چرب و مفاصل است.

بادکش تهران

کلینیک تخصصی دکتر سریتا

کلینیک تخصصی دکتر سریتا، یک مرکز مدرن طب سنتی با خدماتی از قبیل حجامت، بادکش، فصد خون، ماساژ درمانی، طب سوزنی، طب آیورودا و زالو درمانی است. این مرکز با بیش از 20 پزشک متخصص در زمینه طب سنتی همکاری می‌کند.

تهران- خیابان ولی عصر (عج)، نرسیده به توانیر، کوچه ترابنده، پلاک 6

تلفن: 88174700- 021

بادکش تهران

 

خدمات بادکش

با بهترین پزشکان طب سنتی فارغ التحصیل از دانشگاه‌های علوم پزشکی

در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا

رزرو وقت هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌  88174700-021

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تماس با ما

 

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید