خدمات دکتر سریتا

زالو درمانی

مرکز زالو درمانی جایی است که متخصصان طب سنتی در آنجا برای درمان بیماری‌های مختلف با استفاده از زالو حضور دارند. زالو از گونۀ نرم‌تنان آبزی است و در مناطق مرطوب زیست می‌کند. زالو درمانی استفاده از زالو برای خون‌رسانی دوباره به مناطقی از بدن است؛ جاهایی که عروق وریدی آسیب دیده یا بسته شده‌ است. ابن سینا در کتاب قانون به انواع زالو اشاره کرده است. بزاق دهان زالو خاصیت ضد انعقادی دارد، رگ‌ها را باز می‌کند و به مغز و کل بدن خون می‌رساند.

زالوهای دارویی دارای سه فک با ردیف‌های ریز دندان هستند. آنها پوست فرد را با دندان‌های خود سوراخ می‌کنند و مواد ضد انعقاد کننده را از طریق بزاق خود وارد خون می‌کنند. سپس زالوها مجاز به استخراج خون به مدت 20 تا 45 دقیقه از هر زمان که شخص تحت معالجه زیر نظر متخصص طب سنتی است، هستند. در این مدت هر زالو تا 15 میلی لیتر خون می‌مکد.

افرادی که مجاز به درمان در مرکز زالو درمانی نیستند

  • افراد مبتلا به کم خونی
  • افراد زیر 18 سال
  • زنان باردار

افرادی که مجاز به درمان در مرکز زالو درمانی هستند

  • جراحی‌هایی كه عضوی پیوند شده
  • درمان آب سیاه چشم که به‌دلیل اختلال در شبکۀ عروقی چشم به وجود می‌آید
  • تسكین درد و كاهش التهاب‌های مفصلی و استخوانی و...

عوارض جانبی زالو درمانی

زالو درمانی آسان است و عوارض جانبی کمی دارد. ممکن است از زالوی آلوده استفاده شود و یک عفونت باکتریایی برای فرد ایجاد کند. این باکتری‌های آلوده ممکن است یک عفونت شامل باکتری‌های مقاوم به دارو به بدن افراد وارد کنند. به همین دلیل باید به یک مرکز زالو درمانی مجاز و تایید شده مراجعه کرد که در اینجا از زالوهای سالم و درمانی استفاده می‌کنند. البته بهتر است افراد دارای بیماری‌های خود ایمنی و دارای سیستم ایمنی ضعیف از زالو درمانی استفاده نکنند.

کلینیک دکتر سریتا یک مرکز زالو درمانی دارای پزشکان مجرب و مورد تأیید مراکز علمی است که در محیطی بسیار بهداشتی از زالودرمانی برای مداوای بیماران استفاده می‌کنند.

مقالات مرتبط با زالودرمانی

مرکز زالو درمانی

فرم درخواست مشاوره رایگان

فرم زیر را پر کنید تا ما در ساعات کاری با شما تماس بگیریم

قسمت دیدگاه بسته شده است.