8 دلیل محبوبیت طب سنتی

محبوبین طب سنتی این روزها به گوش همه رسیده است. این طب که با نام‌های طب جایگزین یا مکمل نیز شناخته می‌شود، به عنوان روش‌های درمانی قدیمی که امروزه متفاوت از دایره علم مدرن است تعریف می‌شود.

علیرغم باورها، بسیاری از افراد طب سنتی را به طب مدرن ترجیح می‌دهند. حتی بعضی از ارائه دهندگان خدمات سلامت هم برای کمک به بهبود سلامت بیماران‌ خود از طب سنتی با رویه‌های جدید استفاده می‌کنند. در اینجا 5 دلیل تمایل و اقبال مردم به طب سنتی، برای کمک به سلامتی را ارائه می‌دهیم:

محبوبیت طب سنتی
دلایل محبوبیت طب سنتی

1- طب سنتی طبیعی است.

با توجه به جامعه سرطان آمریکا، طب سنتی برای بیماران جذاب است چرا که با استفاده از توانایی‌های طبیعی بدن است و همچنین با سایر اشکال درمان و داروها تداخل ندارد. برای مثال طب سوزنی برای درمان دردهای خفیف و حالت تهوع مفید است. ماساژ در کاهش استرس و افسردگی موثر است . یوگا و تای چی می تواند تعادل، قدرت و انعطاف بدن را بیشتر کند.

8 دلیل محبوبیت طب سنتی
طب سنتی،  درمان طبیعی بهتر است یا مصنوعی؟

2- طب سنتی عوارض جانبی مضر ندارد.

در علم مدرن  داروهای تجویزی و سایر درمان‌های دارویی، شامل ترکیبات شیمیایی هستند. هنگامی که شما دارویی تهیه می‌کنید همراه جعبه یا بطری دارو، کاغذی وجود دارد که عوارض جانبی احتمالی دارو را ارائه می کند. اکثر این عوارض جانبی خفیف هستند اما در بعضی مواقع می‌تواند باعث آسیب کبدی یا حتی مرگ شود.

8 دلیل محبوبیت طب سنتی
طب سنتی بدون عوارض جانبی

3- طب سنتی باعث اعتیاد به دارو نمی‌شود.

در  درمان‌های طب سنتی از هیچ ترکیب شیمیایی استفاده نمی‌شود. بنابراین خطر احساس وابستگی به دارو هرگز برای بیمار ایجاد نمی‌شود، اما این اتفاق هنگام استفاده از داروهای شیمیایی ممکن است رخ دهد. در آمریکا 52 میلیون نفر از داروهای شیمیایی استفاده می‌کنند که 20 درصد این افراد جوان‌ها هستند، طبق گفته موسسه ملی وابستگی به مواد از این تعداد 14 درصد به عنوان وابسته به داروهای شیمیایی برچسب گذاری شده اند.

8 دلیل محبوبیت طب سنتی
طب سنتی و عدم اعتیاد به دارو

4-طب سنتی مشکل اصلی بیماری را درمان می‌کند.

در کلینیک طب سنتی دکتر سریتا فقط نشان‌ها و علائم بیماری درمان نمی شوند. بیشتر درمان‌ها شامل درک موقعیت و درمان ریشه‌های بیماری می‌‍شود.

درمانگران طب سنتی بسیار تلاش می‌کنند تا متوجه شوند بیماری مراجعه کننده چیست، به جای آنکه فقط درد مربوط به بیماری را کاهش دهند. بنابراین سلامتی عمومی بیمار هم به طور قابل قبولی بهبود می‌یابد.

8 دلیل محبوبیت طب سنتی
طب سنتی راه حل ریشه‌ بیماری

5- طب سنتی راه حل‌های بیشتری پیشنهاد می‌دهد.

طب سنتی بر پایه نیازهای بیمار است. رویکردهای درمانی شخصی ارائه می‌دهد و با ارائه این راهکارها و انعطاف پذیری، راحتی بیشتری را برای بیمار به ارمغان می آورد. مسیر اصلی درمان‌های مدرن به این مقدار سازگار و منعطف نیستند.

8 دلیل محبوبیت طب سنتی
طب سنتی انعطاف‌پذیر و بر پایه‌ نیاز بیمار

6- طب سنتی مثل طب مدرن با شک و تردید فزاینده رو‌به‌رو نیست.

احتیاط بیشتر آمریکایی‌ها در رابطه با مراکز سلامتی و اقدامات پزشکی عمومی در حال رشد است. بر اساس اطلاعات نظرسنجی موسسه مراقبت بهداشت جهانی بی اعتمادی آمریکایی‌ها نسبت به پزشکان طب مدرن افزایش یافته است.

در حالی که  در اواسط  دهه شصت میلادی بیش از سه چهارم آمریکایی‌ها به صنعت پزشکی اعتماد قوی داشتند، در حال حاضر فقط 34 درصد به سیستم پزشکی فعلی اعتماد می‌کنند. بخشی از این شک و تردیدها به تنوع انگیزه‌ها بر می‌گردد. در حالی که بسیاری از بیماران از اعتماد به تحقیقات پزشکی نگرانند، این احتمال وجود دارد که بازیکنان کلیدی صنعت مراقبت‌های بهداشتی به ضرر بیماران بی توجه و به دنبال سود خود باشند.

تصور رو به رشدی وجود دارد که احتمال می‌دهد طب مدرن بیش از اندازه به دارو وابسته است. در حالی که مردم در حال استفاده داروهای بیشتری از همیشه هستند، پزشکان نیز دارو ها را در دزهای بالاتری تجویز می‌کنند. این در حالیست که بر اساس بعضی گزارش‌ها بسیاری از این قرص‌ها بیشتر از سود، ضرر دارند.

در حالی که نزدیک به 7 نفر از هر 10 نفر در روز به طور متوسط از حداقل یک قرص استفاده می‌کنند، تقریبا نه دهم (89 درصد) بزرگسالان 65 سال و بیشتر تحت درمان با نسخه دارویی هستند. متداول‌ترین نسخه‌ها شامل ضد افسردگی، آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌های مخدردار هستند. یکی از جنبه‌های جذاب طب سنتی برای بسیاری از آمریکایی‌ها بدون نسخه بودنش است. برای کسانی که تلاش می‌کند درمان‌های دارویی کمتری استفاده کنند، طب سنتی راه حل مثبتی است.

8 دلیل محبوبیت طب سنتی
راه حلی بی شک و تردید نسبت به درمان مدرن

7- طب سنتی به آسانی در دسترس است.

همزمان با رو به رشد بودن محبوبیت طب سنتی، بیشتر مراکز طب مدرن در حال اضافه کردن طب سنتی به مرکز خود هستند تا آن را برای بیماران قابل دسترس‌تر کنند. کلینیک طب سنتی دکتر سریتا با پزشکان ماهر علاوه بر درمان‌های طب مدرن خدماتی مثل مشاوره و طب سوزنی، ماساژ درمانی و… ارائه می کند.

8- طب سنتی طیف گسترده‌ای از بیماری ها را درمان می کند.

یکی از نیروهای محرکه رشد روز افزون طب سنتی، گستردگی طیف بیمار‌ی‌هایی است که طب سنتی می‌تواند درمان کند. از آنجایی که طب سنتی کمتر روی نشانه بیماری و بیشتر بر روی سلامت کلی بیمار تاکید دارند، افرادی با بیماری‌هایی که به سادگی درمان نمی‌شوند برای تسکین و بازیابی سلامتی به طب سنتی روی آورده‌اند.

برای بیمارانی که از زمان کوتاه معاینه پزشک و پزشکانی که دائما قرص تجویز می‌‎کنند ناراضی‌اند، ادغام درمان‎های مرسوم با طب سنتی یا بانتخاب کردن درمان طب سنتی، نگاه تازه ای ارائه می‌دهد.

8 دلیل محبوبیت طب سنتی
طب سنتی و درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها

درمان‌های طب سنتی را از کجا دریافت کنیم ؟

اگر به طب سنتی فکر می‌کنید و نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید و چه انتظاری از این درمان داشته باشید، درمانگران ماهر و حرفه ای دکتر سریتا برای کمک به کم کردن اضطراب شما و پاسخ‌دهی به تمامی سوالات شما حاضرند.

برای استفاده از خدمات دکتر سریتا

می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ 88174700-021 تماس بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

تماس با ما

شما کاربران گرامی می توانید از دیگر خدمات درمانی طب سنتی مانند فصد خون ، زالو درمانی ، حجامت ، بادکش ، فصد خون و … بهره‌مند شوید.  کلینیک دکتر سریتا نیز به عنوان مرکز طب سنتی آماده ارائه خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

منبع: https://www.drguanptap.com ؛

؛ holisticbillingservices.com

تماس با دکتر سریتا

برای استفاده از خدمات دکتر سریتا می‌توانید هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 با شماره تلفن‌ تماس 88174700-021 بگیرید.

و یا از طریق فرم دریافت مشاوره و ویزیت آنلاین، شماره تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فهرست

4.8/5
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
دیدگاه خود را بنویسید