خدمات دکتر سریتا

طب هندی (آیورودا)

آیورودا نتیجۀ آمیختگی سنت‌های پزشکی است. در طول تاریخ سنت‌های پزشکی از هم تأثیر فراوان گرفته‌اند؛ مانند طب ایرانی که از طب سرزمین هندوستان بسیار متأثر است. هند یکی از بزرگ‌ترین تمدن‌های بشری، با تنوع اقلیمی، قومی، مذهبی و فرهنگی است. مکتب‌های درمانی بسیاری را در خود پرورش داده است.

دستاوردهای طب هندی در شکل‌های مختلف از جمله طبابت، جراحی، گیاه‌درمانی و داروشناسی به حوزۀ تمدن اسلامی و ایرانی وارد شده است.

آیورودا با قدمتی ۵۰۰۰ ساله، کهن‌­ترین و مهم‌ترین مکتب طب سنتی هند است. حکمای هند این علم را بنیان‌گذاری کرده‌اند. همچنین یکی از شاخه‌های متداول طب مکمل در شرق است؛ مجموعه‌ای از آگاهی‌هاست که دانشمندان و سالکان هندی طی هزاران سال، به‌تدریج به دست می‌آورند؛ بیشتر از طریق مراقبۀ فکری و درون‌نگری کسب و کشف کردند.

واژۀ سانسکریت  «آیو» به معنی زندگی و «ودا» به معنی دانش است. آیورودا به معنی دانش یا علم زندگی است. طب آیورودا طب کلیت‌گراست. پیروان این روش بر این اصل باور دارند، که بنیان موجودیت انسان نوعی انرژی کیهانی  هوشمند است. به این انرژی آگاهی کیهانی می‎گویند و به شکل نر و ماده وجود دارد.

طب آیورودا در همۀ رشته‌های پزشکی فعالیت می‌کند. حفظ تعادل طبیعی بدن را اساس تندرستی می‌داند. طول عمر و بیماری را نتیجۀ طبیعی عدم توازن در اندام‌ها می‌داند. رژیم غذایی نامناسب، احساسات منفی و استرس از عمده‌ترین عوامل ایجاد عدم توازن هستند. و به تولید سمومی در بدن منجر می‌شوند. تنها راه چارۀ آن تغییر در شیوۀ زندگی است.

کلینیک دکتر سریتا در این زمینه از دانش منحصربه‌فرد پزشکان متخصص و تحصیل‌کرده در مکتب‌های پزشکی هند بهره می‌برد. پزشکان دکتر سریتا بهترین آموزه‌های طب هندی را با دانش طب اسلامی آمیخته‌اند و بهترین و مؤثرترین پیشنهادها برای پیشگیری و درمان را به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهند.

 

مقالات مرتبط با طب آیورودا

تیم متخصصان دکتر سریتا

فرم درخواست نوبت

فرم زیر را پر کنید تا ما در ساعات کاری با شما تماس بگیریم

قسمت دیدگاه بسته شده است.